TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-06-09 - 2014-06-15

Бомба фрлена во ноќниот клуб „Мистик“

Дневник - 13.06.2014

Рачна бомба „кашикара“ била фрлена во ноќниот клуб „Мистик“, поранешна „Деспина“, во скопската населба Аеродром. Во периодот кога била фрлена бомбата клубот не работел.

Кашикара експлодира во ноќен клуб

Вечер Прес

Бомба фрлена во ноќен клуб во Скопје

24 Вести

Експлодира кашикара во скопскиот клуб Мистик

Вест

Фрлена кашикара во ,,Мистик “

Канал5

Утрински Алфа МРТ Inpress Сител А1 On Таратур +инфо

36 поврзани вести »

Бањајте се со костими за капење, не со тренерки

Вест - 10.06.2014

Нина Цекиќ, координатор на Центарот за безбедност на вода, ги советува капачите да ги почитуваат правилата за однесување во аквапарк, заради безбедност во базените и надвор од нив Триесет и шест ...

Аквапаркот од денеска отворен за посетители

Нетпрес

Аквапаркот отворен за посетители

Телеграф

Аквапаркот од денеска отворен за посетители

Сител

Радости: Од денеска ќе работи скопскиот Аквапарк

Press24

Бриф Скопје инфо МК News Точка Вистина.мк Курир А1 On Алфа

23 поврзани вести »

Питомците ќе учат да менаџираат со ресурсите

Н.Македонија - 12.06.2014

Петтиот јубилеен меѓународен армиски проект насловен како „Летен кампус 2014“ вчера беше отворен во центарот за обука „Пепелиште“, лоциран на армискиот полигон Криволак „Летен кампус 2014“ на ...

Во Пепелиште отворен „Летниот кампус“

Канал5

Почна армискиот летен кампус на Криволак

Канал5

Започнува армискиот летен кампус на Криволак

Канал5

Отварање на „Летниот кампус 2014“ на Криволак

Кајгана

Курир Inpress А1 On Сител Нетпрес Press24 А1 On Макфакс

22 поврзани вести »

Груевски му одговори на СДСМ на обвинувањата за диктатура

Канал5 - 14.06.2014

Од СДСМ не гледаме идеја и политичка борба. Заев и Шеќеринска соочени со личниот неуспех сакаат да ја киднапираат СДСМ, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Груевски на 23 годишнината од Унијата на млади сили.

Заев и Шекеринска не знаат кој пат да го фатат

Република

Рада зависна од Прада

Вечер Прес

СДСМ не ги признава изборите, ниту препораките на Филе

Алфа

Друже Ахмети, ај да не се лажеме!

Окно

Курир Нетпрес Република Денешен Либертас СПФМ Вистина.мк Вистина.мк

22 поврзани вести »