TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-06-09 - 2014-06-15

Петок 13-ти

Вест - 13.06.2014

Петок 13 од многу суеверни луѓе во светот, особено во Европа, Северна и Јужна Америка, Австралија, се смета за несреќен ден. На тој ден се избегнуваат патувања, склучувања договори и други поважни ...

Дали петок 13 навистина е несреќен?

Телеграф

Еве ги сите тајни за петок 13-ти

Курир

Сите митови и тајни поврзани со петок 13-ти

Таратур

Денес - Петок 13-ти

Сител

OhridNews Макфакс Нетпрес Фактор Бриф Канал 77 МК News Фактор

46 поврзани вести »

Марадона: Тика-таката е мртва

Кајгана - 15.06.2014

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона е убеден дека шпанската „тика-така" е мртва, а за тешкиот пораз на Шпанија од Холандија, го обвинува селекторот Винсенте дел Боске.

Дел Боске најави промени

СуперСпорт

Марадона: Тика-таката е мртва!

Макфакс

Дел Боске: Беа подобри од нас

Курир

Дел Боске: Ова е тежок момент за нас

СуперСпорт

СуперСпорт МКД Алфа Нетпрес Кајгана Сител Локално Вистина.мк

44 поврзани вести »