TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-06-09 - 2014-06-15

Ограбен стан во Аеродром

Кајгана - 13.06.2014

Пари и златен накит во вредност од околу 210 илјади денари биле украдени од стан од скопската населба Аеродром, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Ограбен стан во Аеродром

Макфакс

Од стан во Скопје украдени 210 илјади денари

Телеграф

Украден златен накит и девизи

Вечер Прес

Украдени златен накит и долари од куќа во Ресен

Канал5

Канал5 +инфо Inpress Курир Курир Press24 Inpress Телеграф

43 поврзани вести »

Во четврток избор на новата Влада

24 Вести - 15.06.2014

Собранието на Република Македонија в четврток на 19 јуни треба да гласа за новиот состав на Владата, а мандатарот Никола Груевски пред пратениците се очекува да ја образложи владината платформа.

Во четврток избор на новата Влада

Алсат-М

Собранието на Македонија ќе гласа за новата Влада

Deutsche Welle

Во четврток избор на новата Влада

Утрински

Во четврток избор на новата Влада

Канал5

Inpress Нетпрес МРТ Р.С.Европа А1 On Курир Телеграф Алфа

28 поврзани вести »

Победа СО пресврт на Брегот на слоновата коска

Телма - 15.06.2014

„СЛОНОВИТЕ“ СО 2:1 ПОДОБРИ ОД ЈАПОНИЈА Брегот на слоновата коска со пресврт ја победи Јапонија во Групата Ц со 2:1. Јапонците дојдоа до предност на натпреварот со голот на Кеисуке Хонда во 16 минута ...

Европското дерби за Италија, Слоновите подобри од Јапонија

Канал5

Дрогба се договори со Јувентус

Утрински

„Слоновите“ со пресврт славеа против Јапонија

Екипа

Дрогба во Јувентус

Кајгана

24Фудбал А1 On Дерби МКД СуперСпорт Оn.net Нетпрес А1 On

41 поврзани вести »