TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-06-30 до 2014-07-06

На проблемите им нема крај, се повреди и Вилиан

Оn.net - 06.07.2014

Тешко дека Вилиан може во потполност да го замени Нејмар, но и без него во комбинација, нападот на Бразил станува многу лимитиран. На денешниот тренинг на бразилската репрезентација Вилиан се повреди ...

Бразил остана и без замената за Нејмар

Екипа

Револт кај навивачите на Бразил, Зунига „обезглавен“ (ВИДЕО)

МКД

Нејмар не ги чувствувал нозете

МКД

И Роналдо го критикуваше Зунига!

СуперСпорт

Кајгана А1 On СуперСпорт СуперСпорт СуперСпорт СуперСпорт Кајгана Спортски

228 поврзани вести »

„Аргентина ќе настрада со Холандија“

Оn.net - 06.07.2014

Белгија е елиминирана од Аргентина, но репрезентативците на оваа земја воопшто не се воодушевени од играта на противникот. Левиот бек на Белгија, Јан Вертонген смета дека во 1/2 финалето, Аргентина ...

По сите изненадувања останаа само фаворитите

Оn.net

Победничкото селфи на „гаучосите“

Дерби

Игуаин: Сега сакам финале!

СуперСпорт

Компани: Ова беше вистинска авантура!

СуперСпорт

Дерби Дерби Алфа А1 On Дерби Дневник +инфо Сител

130 поврзани вести »

Ѓоковиќ и Федерер во борба за трофејот на Вимблдон

24 Вести - 06.07.2014

Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер попладнево ќе се судрат во уште едно големо финале. Сега тие ќе се борат за трофејот на неофицијалното Светско тениско првенство односно Гренд слем турнирот Вимблдон.

Кралот на тенисот или џокерот

Оn.net

Новак Ѓоковиќ е победник на Вимблдон

Нова ТВ

„Роџер ти благодарам што ме пушти да победам“

Оn.net

Федерер по историја, на патот му стои Ѓоковиќ

Екипа

Екипа МКД МКД Алсат-М А1 On Хитпортал Алфа Идивиди

126 поврзани вести »