TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-07-21 - 2014-07-27

Време - променливо облачно со дожд и грмежи

Алсат-М - 27.07.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и со грмежи. Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе има пороен дожд и грмежи.

И утре пороен дожд и грмежи

Канал5

Облачно време, со пороен дожд и грмежи

Курир

ВРЕМЕ: Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Телеграф

Денеска повторно дожд

А1 On

Телеграф Press24 Inpress Макфакс Р.С.Европа МКД Бриф Локално

155 поврзани вести »

Каква „бомба“ на Герет Бејл

Екипа - 27.07.2014

Реал Мадрид стигна до почетно водство против Интер, а најзаслужен за тоа е Герет Бејл, кој го отвори резултатот со вистински проектил од триесетина метри, со кој не му остави на противничкиот голман ...

Бејл испрати проектил во голот на Интер

Дерби

Видео: Фантастичниот гол на Бејл

СуперСпорт

Aнчелоти: Хамес е иднината на клубот

Спортклуб

Реал го „позајмува“ Фалкао за 12 милиони евра

Телеграф

SportMedia SportMedia СуперСпорт Екипа Бриф SportMedia Екипа Алфа

231 поврзани вести »