TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-07-21 - 2014-07-27

Овчарот Орхан плачеше како дете

Н.Македонија - 24.07.2014

Електричното празнење усмрти седумдесет овци, оти удри на крајот на стадото, а двајцата овчари преживеаја, иако беа во несвест, раскажува сопственикот на стадото Наџи Јусеновски Селаните од Кишава не ...

Гром повреди четири лица и уби над 70 овци во битолско

Утрински

Повредени четири лица од гром во битолско

24 Вести

Четворица повредени во невремето во битолско, уништени овошни насади во Ресен

Press24

Гром повреди четири лица и уби 70 овци

МКД

Нетпрес +инфо Телеграф МРТ А1 On Сител Курир Точка

32 поврзани вести »

СРБИЈА ја одбрани европската круна

Телма - 27.07.2014

СРБИЈА ГО СОВЛАДА ДОМАЌИНОТ УНГАРИЈА 12:7 ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО Ватерполо репрезентацијата на Србија ја одбрани титулата Европски првак, откако вечерва во големото финале во Будимпешта, славеа убедливо над домаќинот, Унгарија со 12-7.

Европското злато за српските ватерполисти

Утрински

На Европското ватерполо првенство денеска борба за медалите

Сител

Србија го одбрани тронот, по шести пат европски првак

SportMedia

ЕП ВО ВАТЕРПОЛО: Титулата за Србија

Телеграф

Екипа Дерби +инфо +инфо Република Локално Република Lider

46 поврзани вести »