TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-09-22 - 2014-09-28

Давутоглу: Исламска држава е варварска група

24 Вести - 28.09.2014

Турскиот премиер Ахмет Давутоглу денеска упати една од најострите реакции кон џихадистичката организација Исламска држава, објави „Хуриет дејли њуз“. Давутоглу ИД ја нарече „варварска“ и „неписмена“.

Давутоглу: Исламска држава е варварска група

Алсат-М

Давутоглу: Исламска држава е варварска група

Канал5

Светот се сплотува

Deutsche Welle

ИСИС ќе ги смири Москва и Вашингтон

Утрински

Телеграф Press24 +инфо Нетпрес Press24 +инфо Макфакс А1 On

547 поврзани вести »

Вмро дпмне не размислува за предвремени избори

Телма - 28.09.2014

Предвремени парламентарни избори не се еден од можните епилози за излез од неколкумесечната политичка криза во земјата. Премиерот Никола Груевски, на денешниот отчет за сработеното во првите сто дена ...

Проектите во првите сто дена ја покрија политичката криза

Утрински

Груевски: Не размислуваме за предвремени, туку за избори 2018

Вест

СДСМ за отчетот на Владата

24 Вести

СДСМ: отчетот на Груевски како веста за вонземјаните

Телма

А1 On Макфакс +инфо Sky Либертас Локално Локално Фактор

100 поврзани вести »