TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-10-06 до 2014-10-12

Конгрес на ДПА

24 Вести - 12.10.2014

Демократската партија на албанците во Тетово денеска го одржува својот 6-ти конгрес. Главна тема се очекува да бидат напорите на Мендух Тачи да ја задржи лидерската позиција, наспроти струшкиот ...

Мендух Тачи реизбран на лидерската позиција на ДПА

24 Вести

Мендух Тачи останува лидер на ДПА

24 Вести

АХМЕТИ МУ ГО ЧЕСТИТА РЕИЗБОРОТ НА ТАЧИ

Телма

Тачи останува да ја води ДПА, партијата се враќа во парламентот

Нова ТВ

Вест Нова ТВ Телма Утрински Утрински Deutsche Welle Р.С.Европа МКД

89 поврзани вести »

Вујовиќ: Металург заслужи повеќе

Дерби - 12.10.2014

Додека тренерот Лино Червар бираше зборови за да не ги навреди судиите од Словенија по сомнителните одлуки во моментите кога се одлучуваше победникот, па ја доведе под прашање само нивната физичка ...

ФОТО: Судиска рампа за Металург во Загреб

Утрински

ЛШ: Металург поразен во Загреб

Кајгана

Мајсторијата на Мојсовски во Загреб (ВИДЕО)

Спортклуб

Нов пораз на Металург во Лигата на шампиони

+инфо

Спорт365 24 Вести 24 Вести Телма Дерби Дерби Дерби Екипа

133 поврзани вести »