TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-10-06 до 2014-10-12

Среда носи постепено разведрување

Таратур - 08.10.2014

Во среда ќе почне да со навестува промената на времето, но во позитивна смисла. Во првата половина од денот ќе има умерена облачност, со мала веројатност за краткотраен дожд во Гевгеликото подрачје.

Од денеска ќе се разведрува

Република

Времето денес променливо облачно

Пулс24

Времето денеска: Облачно со повремен дожд и температура до 20 степени

24 Вести

Времето денеска: облачно со локален дожд

Р.С.Европа

МКД Локално Телеграф Тера А1 On МК News Точка Точка

60 поврзани вести »

(ФОТОГРАФИИ) Битола го одбележа 11 Октомври

Falanga - 12.10.2014

По тој повод градоначалникот на општина Битола, делегација на сојузот на борци ипретставници од политички партии и од македонското патриотско здружение Тодор Александров вчера положија свежо цвеќе.

(ВИДЕО) Битола го одбележа 11 Октомври

Falanga

Македонија го празнува Денот на антифашистичкото востание

24 Вести

Левичарското движење „Солидарност” го одбележа празникот

24 Вести

Прослава на 11 Октомври

24 Вести

Нова ТВ Утрински Р.С.Европа Алсат-М Кајгана Дневник Идивиди Телеграф

58 поврзани вести »