TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-10-13 - 2014-10-19

Паника на крузер поради сомневање за појава на ебола

24 Вести - 19.10.2014

Крузерот, кој исплови од Тексас на 12 октомври, а властите во Белизе и Мексико не му дадоа дозвола да влезе на нивна територија, поради сомневање дека на него се наоѓа лице заразено од ебола, ќе се ...

Крузерот се враќа во САД – медицинската сестра во карантин

Канал5

Канада во Женева праќа вакцина против ебола

Канал5

Тексас: Патничката на крузерот нема ебола

Алфа

Паника од ебола на крузер

Нетпрес

+инфо +инфо +инфо Сител +инфо А1 On Сител Република

301 поврзани вести »

Ведро и сончево со температура до 23 степени

Канал5 - 19.10.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 14 до 23 степени Целзиусови. Во Скопје слично време со температура до 21 ...

Време, сончево

Алсат-М

Еве какво време не очекува денес

Курир

Сончево и ветровито време

Press24

Денеска сончево до 23 степени

Нетпрес

Сител +инфо +инфо Press24 Локално Скопје инфо Либертас Локално

142 поврзани вести »