TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-11-17 - 2014-11-23

Сончево со температура до 15 степени

Канал5 - 23.11.2014

Сончево, а во источните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата од шест до 15 степени. Во Скопје сончево. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата до 13 степени.

Времето денеска: Сончево со мала до умерена облачност и температура до 15 степени

24 Вести

Времето денеска: сончево и со ниски утрински температури

Р.С.Европа

Уживајте во сонцето - од утре дожд

Press24

Сончево со слаб ветар

Нетпрес

Сител Курир +инфо Press24 А1 On Press24 Вечер Прес Локално

176 поврзани вести »

Штајнмајер: Украина може да има само партнерски односи со НАТО

Алфа - 23.11.2014

Гледам партнерски односи на Украина со НАТО, но не и членство, изјави шефот на германската дипломатија Франк Валтер Штајнмајер. Гледам партнерски односи на Украина со НАТО, но не и членство, изјави шефот на германската дипломатија Франк Валтер ...

Украина може да има само партнерски односи со НАТО

Телеграф

Германија во Украина гледа партенер, а не член на НАТО

Република

Пишман политика- Германија сега е против влез на Украина во НАТО

Локално

Штајмајер: Украина може да има само партнерски односи со НАТО

Н.Македонија

А1 On Макфакс Сител Р.С.Европа Сител А1 On Алфа Тера

171 поврзани вести »

Зошто се поплави Кумановско? Речните корита се преполни со дивоградби

МКД - 21.11.2014

Повеќе од 200 беправно изградени објекти треба да се урнат за да се регулираат речните корита на Липковка, Којнарка и Кумановка. Сите овие дивоградби никнале во изминатите 20 години и сега ја попречуваат регулацијата на реките од автопатот кај ...

Кумановци стравуваат од поплави

Р.С.Европа

Три поплави за две години во кумановски населби

Дневник

Вардар повторно се излеа кај Раотинце

Дневник

Се повлекува водата од излеаните водотеци

Канал5

Утрински +инфо +инфо Сител Сител Курир А1 On Телеграф

114 поврзани вести »

Петрески доби 30 дена притвор

Либертас - 23.11.2014

Поранешниот градоначалник на општина Охрид Александар Петрески заработи 30 дневен притвор. Исто толку во притвор ќе бидат тројцата негови блиски соработници, поранешните раководители на секторите за сообраќај, комунални дејности и туризам.

Екс-градоначалникот Петрески доби 30-дневен притвор

Утрински

Триесет дневен притвор за поранешниот градоначалник на Охрид

Канал5

Екс градоначалникот на Охрид во 30-дневен притвор

Фокус

Притвор за Александар Петрески, дел од неговите соработници ќе се бранат од слобода

24 Вести

Канал5 Кајгана МРТ А1 On Нетпрес Нова ТВ Макфакс Р.С.Европа

145 поврзани вести »

Ден по пожарот во Чаир - Најтажниот викенд за станарите

МРТ - 22.11.2014

Во домовите се потестуваше на страотните пламени јазици што им ја проглтаа покуќнината печалена со години. Остана отворено прашањето што е причината за тоа... За настраданите во пожарот, овој е најтажниот викенд.

Ден по пожарот во Чаир – Најтажниот викенд за станарите

МК News

Пуштени се од болница децата затруени во пожарот

Канал 77

Пуштени се од болница децата затруени во пожарот

Вечер Прес

Пожар во зграда во скопски Чаир

Канал5

24 Вести Канал5 24 Вести Утрински 24 Вести Алсат-М Вест Телма

93 поврзани вести »

По снежната бура, САД стравуваат од поплави

Курир - 23.11.2014

Североисточниот дел од САД, по снежната бура којашто изминатава седмица однесе 13 животи, се подготвува за поплави со најавуваното затоплување коешто ќе го истопи снегот. Според сојузната хидрометеоролошка служба снегот во најтешко погодените ...

По снежната бура САД се подготвуваат за поплави

Макфакс

По смртоносната снежна бура на САД им се закануваат уште пострашни поплави!

МКД

По снежната бура западниот дел од Њујорк се подготвува за масовни поплави

Р.С.Европа

По снежната бура САД се подготвуваат за поплави

Тера

Република А1 On Локално Тера Точка Дневник 24 Вести Канал5

137 поврзани вести »