TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-12-01 до 2014-12-07

Денеска времето ќе биде облачно

Канал5 - 07.12.2014

Денеска ќе биде претежно облачно, со дожд во северозападниот крај, како и во планинскиот регион од источниот крај. Во дел од котлините наутро е можна сосема слаба магла. Во јужните делови од земјава ќе има повремени сончеви периоди.

Облачно со сонце на југ

+инфо

Топло и дождливо декемвриско време

Република

Еве што велат синоптичарите за утре!

Sky

Временска прогноза за утре

Fox.mk

Вистина.мк Пулс24 24 Вести Р.С.Европа БркајРабота МКД Телеграф Локално

120 поврзани вести »

ДУИ: Лавот го има на грбот на Тирана

24 Вести - 07.12.2014

Министрите од Демократската унија за интеграција (ДУИ) гласале за предложеното решение за нов државен грб – црвен лав на златна позадина, потврди партијата на Ахмети. Како што јавуваат медиумите, од партијата тоа го објаснуваат со фактот што лавот ...

Бугарски Телеграф: Македонија ни го краде грбот

24 Вести

ДУИ го прифаќа предлогот за нов грб

Нова ТВ

ДУИ: Лавот го има и на грбот на Тирана

Фокус

Хералдичарите се согласни дека ни е неопходен нов грб (ВИДЕО)

МКД

Локално Фактор Телеграф Факултети За Се +инфо Канал5 Канал5

115 поврзани вести »

Миркуловски: Ветивме максимум, дадовме повеќе од тоа

Дерби - 07.12.2014

Филип Миркуловски уште на прес конференцијата пред дуелот со Мешков Брест најави дека Металург оди на победа, па неговиот оптимизам ја понесе и публиката што вчера ги бордеше „сините“ во салата „Борис Трајковски“.

Миркуловски: Металург-Вардар е најголемо дерби на Балканот

Дерби

Манојловиќ му украде бод на Металург

Кајгана

Червар: моите ракометари се бореа како лавови

РК Металург

Металург одигра нерешено со Мешков Брест

Локално

Идивиди +инфо Tip.com.mk +инфо А1 On А1 On Спортклуб Курир

167 поврзани вести »

Груевски во ист кош ги стави и студентите и СДСМ

Телма - 07.12.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски 15. Конференција на Унијата на жени на партијата ја искористи да испрати порака до студентите и до опозицијата. Правиме сериозни реформи, рече Груевски, и алудирајќи на СДСМ, рече дека студентите биле излажани ...

Премиерот Груевски повторно обвини дека опозицијата стои зад студентите

Фокус

За Груевски сите се СДСМ

Идивиди

Премиерот смета дека државниот испит е добра реформа

Телеграф

Груевски до СДСМ: Толкави мажи, не се кријте зад студентите

Локално

Факултети Бриф +инфо +инфо Sky Либертас Нетпрес Курир

111 поврзани вести »

ХИВ еволуира во „поблага форма“

Lider - 06.12.2014

ХИВ вирусот станува „разводенет“ како што еволуира и на крајот би можел да стане речиси безопасен, открива голема студија на Универзитетот Оксфорд. Вирусот, што ширум светот зарази 35 милиони луѓе, се поретко предизвикува СИДА, и на крајот би можел ...

ХИВ вирусот станува безопасен за луѓето?

Телеграф

Пресврт: ХИВ вирусот еволуира во помалку опасни варијанти

365

Двојно помалку зависници од дрога заболеле од ХИВ изминатава декада

Дневник

Убава вест : Сидата се претвора во болест која не е смртоносна

еМагазин

Денешен Пулс24 Локално Телеграф Мое Здравје Здравство24 Канал5 Канал 77

98 поврзани вести »