TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-12-01 до 2014-12-07

Повредени двајца рудари по експлозија во Добрево

Дневник - 06.12.2014

Двајца рудари се повредени во експлозија што вчераутро се случила во рудникот „Индоминерали и метали“ во село Добрево, Пробиштип. Од СВР Штип информираат дека во рудникот од засега непознати причини била предизвикана експлозија при што биле ...

Невнимание при ракување со експлозив, причина за несреќата во рудникот

Хајд Парк

Двајца рудари повредени во рудникот Добрево

24 Вести

Повредени двајца рудари при експлозија во пробиштипско

Нова ТВ

Експлозија на мина повреди двајца рудари во Добрево

Вест

Утрински Р.С.Европа Кајгана МКД Кајгана Фокус Телеграф Локално

77 поврзани вести »

Заев: Власта се заплетка со оставките, затоа лаже!

Нова ТВ - 06.12.2014

Власта безочно лаже дека опозицијата тајно замолувала да не се констатираат оставките на пратениците. „Ние јасно и гласно го кажавме нашиот став што го повторуваме повеќе од 7 месеци, прво ги објавивме, па ги верификуваа спротивно на нашата волја.

Од СДСМ праќаат пораки дека не сакаат да им се земат мандатите

Дневник

(ВИДЕО) Заев: Власта се заплетка со оставките

Локално

Заев: Власта се заплетка со оставките, затоа лаже!

Тера

(ВИДЕО) Заев: Власта се заплетка со оставките, затоа лаже

А1 On

+инфо Sky Либертас Макфакс 24 Вести Дневник Нова ТВ Телма

49 поврзани вести »

Иванов ја поддржа кампањата против насилството врз жените

Утрински - 06.12.2014

Претседателот Ѓорге Иванов ја поддржа меѓународната кампања против насилството врз жените и девојчињата „Обој го светот во портокалово за 16 дена“. Во пораката што денеска ја објави неговиот Кабинет, претседателот Иванов истакнува дека жената е ...

Иванов ја поддржа кампањата против насилството врз жените

Телеграф

Иванов ја поддржа кампањата против насилството врз жените

Точка

Иванов ја поддржа кампањата против насилството врз жените

Здравство24

Иванов: Жената е столб на семејството

+инфо

Канал5 Орбис Sky Курир МРТ Сител Нетпрес Press24

49 поврзани вести »

Четврти рекорд на Блажевски во Доха

Дерби - 06.12.2014

Четврти ден, четврти рекорд! Ова е билансот на македонскиот пливач Марко Блажевски на Светското првенство во Доха, откако ова утро го поправи државниот рекорд на 100 метри мешано. Блажевски заврши 42-ри во конкуренција на 84 пливачи, благодарејќи на ...

И четврти рекорд на Блажевски на СП во Доха

Екипа

Блажевски подобри уште еден државен рекорд

Кајгана

Уште еден рекорд на Блажевски во Доха

ЗаЗабава

Четврти настап, четврти рекорд за Блажевски

МКД

Телеграф Алфа Н.Македонија SportMedia Tip.com.mk Сител Курир Сител

71 поврзани вести »

Утре последен неработен ден годинава – кои денови се неработни следната година

Тера - 07.12.2014

Празникот „Св.Климент Охридски“ – 8 Декември (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика. Од Министерството на граѓаните на Република Македонија им го честитаат празникот.

Ова се неработни денови за 2015

А1 On

Неработен понеделник

Panika.be

Утре последен неработен ден годинава – еве кои денови се неработни следната година

Нетпрес

Кои денови ќе одмориме во 2015?

Сител

Press24 Шеталиште Вечер А1 On Сител Maxim Sky Скопје инфо

47 поврзани вести »

Продолжија протестите ширум САД

24 Вести - 07.12.2014

Демонстрации поради одлуката на големата порота во Њујорк да не биде обвинет полицаец кој при апсење задушил невооружен афроамериканец, продолжија низ САД. Во Калифорнија избија немири кога маскирани демонстранти почнаа да кршат прозорци и излози и ...

Во САД мирните протести ескалираа во судири со полицијата

Телма

Продолжени протестите низ цела Америка, во Калифорнија гумени куршуми и солзавец (ФОТО+ВИДЕО)

МКД

Џорџ Буш: Пресудата за Ерик Гарнер е несфатлива (ВИДЕО)

МКД

Продолжија протестите ширум САД

Алфа

Телеграф Тера Н.Македонија А1 On +инфо Канал5 Либертас Нетпрес

70 поврзани вести »