TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-12-01 до 2014-12-07

Временска прогноза:Променливо облачно со локален дожд

Р.С.Европа - 07.12.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд, со почести врнежи во северозападните и југоисточните делови од земјата. Ќе дува слаб северoисточен ветер. Во утринските часови во дел од котлините ќе има услови за слаба ...

Облачно, по котлините можна слаба утринска магла

Локално

Што се случува со времето?

Sky

Денеска облачно со услови за слаб локален дожд

Либертас

Променливо облачно со услови за слаб локален дожд

Нетпрес

Курир Press24 Fox.mk Денешен Макфакс Maxim Lider Република

44 поврзани вести »

Груевски им порача на СДСМ да не се кријат зад студентите

Нова ТВ - 07.12.2014

Ако сте способни организирајте митинг, не се кријте зад децата. Смислете некоја причина и организирајте митинг, им порача денеска премиерот Никола Груевски на СДСМ за време на Годишната конфренција на Унијата на жени на ВМРО ДПМНЕ која се одржа во ...

Според Груевски, СДСМ манипулира со „филмот бомба“

Телеграф

Груевски: СДСМ нема стратегија па манипулира со „филмот бомба“

Република

СДСМ нема стратегија па манипулира со „филмот бомба“

Вечер

Груевски: СДСМ нема стратегија па манипулира со „филмот бомба“

Lider

Дневник Локално +инфо А1 On Макфакс OhridNews +инфо Нова ТВ

42 поврзани вести »

Театарски маратон зa 1 година од првата премиера во новиот МНТ

Cooltura - 07.12.2014

Македонскиот народен театар денеска со целодневен театарски маратон ќе одбележи една година од работата во новиот објект и првата премиера на новата сцена. Маратонот започна во 11 часот со претставата „Госпоѓа министерка“, по која ќе следуваат: ...

Со бројна публика Македонски народен театар слави една година работа во новиот објект

МКД

Целодневен театарски маратон во МНТ

Радио МОФ

Една година од првата премиера на МНТ во новиот објект

Алфа

Со театарски маратон и концерт МНТ ќе слави една година од новата зграда

Телеграф

Бриф +инфо Канал5 МРТ Press24 Нетпрес Курир Република

62 поврзани вести »

Пожар во основното училиште „Јан Амос Коменски“ во Скопје

24 Вести - 05.12.2014

Повеќето од учениците од првата смена во основното училиште „Јан Амос Коменски“ во скопската населба Тафталиџе вознемирени ги чекаат своите најблиски откако претпладне во помошните простории спроти кујната пламнал мал пожар кој, за среќа, е навреме ...

Пожар во ОУ Коменски, повредени нема

24 Вести

Пожар во скопското ОУ "Јан Амос Коменски"

Вест

ФОТО: Греалка предизвика пожар во ОУ „Јан Амос Коменски“

Утрински

Пожар во ОУ „Јан Амос Коменски“

МКД

Кајгана МКД Локално Телеграф Локално Фактор Алфа +инфо

62 поврзани вести »

И Романците имаат своја Ким Кардашијан

Телеграф - 07.12.2014

Слично како и Ким Кардашијан и оваа 27 годишна „бизнисменка“ работи повеќе работи, како што се пишување за љубовта, работата, сексот.. Русокосата Романка Александра Хара овие денови е топ тема во медиумите благодарение на својот задник и ...

Ким Кардашијан се разведува?

Lider

Ким Кардашијан доби конкуренција

БркајРабота

Кои се најлајкуваните фотки во оваа година?

ЗаЗабава

Романската Ким Кардашиан

Интересно

Хитпортал Хитпортал Алфа Телеграф А1 On Убавина и Здравје +инфо Точка

60 поврзани вести »