TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-02-10 - 2014-02-16

Сочи ги собори рекордите за гледаност

Вест - 16.02.2014

Претседателот на Меѓународниот олимписки комитет, Томас Бах, истакна дека Зимските олимписки игри во Сочи го собориле рекордот по бројот на телевизиски гледачи на состанокот со рускиот претседател ...

ФОТО: И Путин не одолеа на „селфи“

Курир

Децата од Русија мора да гледаат Олимписки игри

Оff.net

Олимписките медалисти ќе почекаат за метеорит

Курир

Волонтерски записи: Алтернативна реалност

Руска реч

А1 On А1 On А1 On ЗаЗабава Дерби Руска реч Руска реч МКД

236 поврзани вести »

Уживајте во денешниот сончев ден

Сител - 16.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до ...

Пролетни температури ширум Македонија

Курир

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево, со југоисточен ветер

Телеграф

Цел ден ќе грее сонце

+инфо

Временска прогноза-сончево и релативно топло

Р.С.Европа

А1 On Inpress Нетпрес Скопје инфо Либертас Република Вечер Прес Sky

125 поврзани вести »