TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-03-09 до 2015-03-15

Метеоролозите ги носат најубавите вести

Press24 - 15.03.2015

Пред нас е топол и генерално сончев понеделник. Ветерот ќе биде сосема слаб и претежно од југоисточен преавец, објавува специјализираниот портал за временска прогноза МетеоПро Минималната температура ќе има вредност околу -1°С низ поголем дел од ...

Време: Сончево со мала облачност

Press24

Во Маврово најладно и со 78 см снег

Република

Минимални утрински температури - Еве каде наврна најмногу снег

Сител

Временска прогноза за понеделник 16 март

МетеоПро

24 Вести Р.С.Европа Алсат-М Телеграф Алфа Локално Факултети За Се

141 поврзани вести »

Бесниот Ибрахимовиќ предизвика скандал (Видео)

Дерби - 15.03.2015

Поразот на ПСЖ од Бордо предизвика бесна реакција кај Златан Ибрахимовиќ кој беше стрелец на двата гола за гостинскиот тим кој сепак загуби со 3:2. По средбата, Швеѓанецот беснееше пред камерата на „Канал Плус“, а неговата изјава сигурно ќе ...

Бордо ги сопна „светците“ од Париз

Екипа

Ибрахимовиќ: Оваа држава не го заслужува ПСЖ

Екипа

Сањол подобар од Блан во дербито на Франција

СуперСпорт

Ибрахимовиќ е бесен: Оваа држава не заслужува тим како ПСЖ

СуперСпорт

Локално SportMedia Спорт365 Волеј SportMedia Спортклуб Спорт365 Вечер

145 поврзани вести »

Протест на средношколците во Велес: Не за екстерно

Sky - 15.03.2015

Ученици од велешките средни стручни училишта и од гимназијата „Кочо Рацин“, заедно со родители и со професори, денеска излегоа да маршираат во знак на протест поради новиот модел на државна матура и начинот на кој се полага екстерното тестирање, ...

Велешките средношколци излегоа на протестен марш

24 Вести

Велешките средношколци на протест против полагањето математика за државна матура

Нова ТВ

Не за математика - Протест на средношколците од Велес

Телма

Матeматиката е задолжителна во регионот, кај нас се бара да остане изборна

Дневник

Дневник Канал5 Дума Press24 МРТ Сител Курир 24 Вести

96 поврзани вести »

Груевски: Нема да има избори, народот е нашиот одговор

24 Вести - 15.03.2015

ВМРО-ДПМНЕ денеска напладне ја започна најавената трибина на која се обрати лидерот на партијата и премиер Никола Груевски и други нејзини членови. „Нема да има избори, СДСМ нека не се плаши, но ќе има силен одговор од ВМРО-ДПМНЕ, а тоа е оваа ...

Во 12 часот денес митинг на ВМРО-ДПМНЕ во "Борис Трајковски" во Скопје

Нова ТВ

ВМРО ДПМНЕ на митинг во скопје

Телма

Груевски и „првата постава“ на ВМРО ДПМНЕ ја започнаа трибината

Нова ТВ

ВМРО-ДПМНЕ одржува трибина во „Борис Трајковски“

Р.С.Европа

Фокус Телеграф Локално Телеграф Телеграф Алфа Тера А1 On

91 поврзани вести »

Ракометарите на Вардар се враќаат од Полска со шест голови негатива

24 Вести - 15.03.2015

Ракометарите на Вардар го загубија првиот осминафинален меч од Лигата на шампионите на гостувањето кај Висла Плок 32:26. „Црвено-црните“ добро го почнаа натпреварот, отакако Арпад Штербик отвори со четири интервенции по ред, а во нападот ...

Раул Гонзалес: Направивме премногу грешки

Дерби

Каденас: Имаме предност, но ништо не е решено

Дерби

Душебајев: Во првиот дел не бевме лоши, но во вториот…

Екипа

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Војна и на трибините и на паркетот во „Орлен арена“

Екипа

Екипа Утрински Спортски Кајгана МКД Дневник Идивиди Идивиди

133 поврзани вести »