TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-03-16 - 2015-03-22

Центарот за современи уметности со поддршка за референдум за ГТЦ

24 Вести - 22.03.2015

Центарот за современи уметности ја поддржува иницијативата за референдум во општина Центар за изгледот на Градскиот трговски центар во Скопје. „Референдумите во Македонија исклучително ретко се применуваат, сметаме дека ова е историски важен момент ...

АЈДЕ! го поддржува референдумот за ГТЦ

+инфо

Центарот за современи уметноси го поддржува референдумот за ГТЦ

Нова ТВ

Цивил: Стоп за силувањето на Скопје со кич!

+инфо

Поддршка на центарот за современи уметности на  иницијативата за референдум за ГТЦ

А1 On

Нова ТВ +инфо А1 On А1 On А1 On Локално Sky Либертас

97 поврзани вести »

Регулирана потрошувачка на електрична енергија во Драчево и околината

Утрински - 20.03.2015

ЕВН Македонија ќе спроведе план за регулирана потрошувачка во реонот на Драчево и околината каде е оштетен 110 киловолтниот далекувод од лизгање на земјиштето, а преземеното алтернативно решение на напојување не може да го издржи товарот поради што ...

ЕВН гради нова траса за далекуводот во Драчево

Канал5

ЕВН гради нова траса за далекуводот во Драчево

Утрински

Регулирана потрошувачка на електрична енергија во Драчево и околината

Канал5

ЕВН интервенира во Драчево

Алсат-М

+инфо А1 On Press24 +инфо Нетпрес Кајгана Сител Нетпрес

84 поврзани вести »

Арсенал купува нов Чилеанец

Екипа - 22.03.2015

Англискиот премиерлигаш Арсенал планира во летниот преоден рок да се засили со нов чилеански репрезентативец. Откако Алексис Санчез пристигна на „Емирати“ изминатото лето, сега по неговите стапки би можел да тргне и неговиот колега од националниот ...

Венгер купува нов Чилеанец

Спортски

Венгер: Санчез е уморен, но мора да игра

СуперСпорт

Венгер: Не можеме после секоја одлука да го критикуваме судијата

СуперСпорт

Жиру му донесе триумф на Арсенал

Екипа

SportMedia МКД Оn.net Дерби А1 On +инфо Точка Вечер Прес

126 поврзани вести »

Трета победа во низа со 1-0: Јувентус ѝ бега 17 бода на Рома! (ВИДЕО)

SportMedia - 22.03.2015

Фудбалерите на Јувентус стигнаа и до 20-та победа во италијанскиот шампионат, откако попладнево ја совладаа Џенова со минимални 1-0. Интересно, ова е трета победа по ред за италијанскиот шампион во која „старата дама“ слави со минимален исход, но ...

Јувентус немилосрдно чекори кон нова титула во Серија А

Спортклуб

Еврогол на Тевез за нова победа на Јувентус

Екипа

ВИДЕО: Јувентус чекори кон титулата

Курир

Нова победа на Јувентус: „Старата дама“ се поблиску до титулата

Дерби

СуперСпорт Екипа Спортклуб СуперСпорт Дерби А1 On Република Канал5

113 поврзани вести »

ГРАЃАНИ НА КРИМ: Подобро ни е со Русија

Телеграф - 22.03.2015

Анкетите на западните рејтинг агенции покажаа дека повеќе од 80 отсто од граѓаните на Крим сметаат дека имаат право на обединување со Русија Најновите анкети покажуваат дека жителите на Крим повеќе сакаат да останат дел од Русија, пренесува ...

Анкети: Граѓаните на Крим повеќе сакаат да останат да живеат во Русија

А1 On

МНР на Велика Британија побара враќање на Крим на Украина

Руска реч

Анкети: Граѓаните на Крим повеќе сакаат да останат да живеат во Русија

Република

Крим ќе има сопствена авиокомпанија

Локално

Канал5 Локално Press24 Нетпрес Руска реч Курир Р.С.Европа Вечер Прес

109 поврзани вести »