TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-03-16 - 2015-03-22

Попоски во Виена на Конференција за борба против џихадизмот

24 Вести - 20.03.2015

Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска во Виена ќе учествува на конференцијата посветена на „Борбата против џихадизмот-обликување на политика за превенција и реакција“. Попоски на конференцијата учествува на покана од министерот за ...

Во Виена конференција против џихадизмот

Алсат-М

Стотина македонски граѓани станаа џихадисти

Утрински

Јанкулоска: Џихадизмот сериозна глобална безбедносна закана

Канал5

Јанкулоска: Џихадизмот е сериозна глобална безбедносна закана

Вест

Канал5 Утрински Утрински Алфа Сител Телеграф Курир Макфакс

72 поврзани вести »

Голем собир во Битола

Дневник - 22.03.2015

Заев и неговите следбеници демонстрираат вулгарно бесчестие кое сакаат да ни го продадат како борба за слобода и демократија. Ни ја претворија Македонија во едно вулгарно шоу со кое се забавуваат сеирџии и профитери однадвор, но и нивните марионети ...

Груевски: Скандалот за уривање на државата нема да се заташка – учесниците ќе сносат одговорност

Капитал

Милошоски: СДСМ не го слуша народот, го прислушкува

Република

Груевски денеска на собир во Битола

Канал5

Собир на ВМРО-ДПМНЕ во Битола

24 Вести

Press24 Р.С.Европа Телеграф Сител +инфо Press24 Алфа Press24

69 поврзани вести »

Помош од ЕУ од 84 илјади евра за поплавените подрачја во Македонија

24 Вести - 19.03.2015

Европската комисија ќе додели 84.236 евра за помош на настраданите во поплавите во Македонија во текот на јануари и февруари кои причинија значителна материјална штета, а во кои според Меѓународната федерација на Црвен крст се погодени 100.000 луѓе.

Помош од ЕУ од 84 илјади евра за поплавените во Македонија

Алсат-М

Помош од ЕУ од 84 илјади евра за поплавените во Македонија

Канал5

Помош од ЕУ од 84 илјади евра за поплавените во Македонија

Утрински

ЕУ додели 84 илјади евра за поплавените во Македонија

Дневник

Телма Канал5 МКД Курир Press24 Сител Press24 Нетпрес

69 поврзани вести »

Македонија не го искористи домашниот терен за бараж од ЕП

Дневник - 22.03.2015

Македонската футсал-репрезентација не ја искористи предноста на домашниот терен во квалификациската група 2 за ЕП 2016 да обезбеди бараж-натпревар за настап на завршницата. Избраниците на селекторот Васко Скендеровски во конкуренција на ...

Македонија поразена од Шпанија во футсал

Нетпрес

Македонија убедливо поразена од Шпанија

Република

Македонската футсал репрезентација остана без бараж за ЕП

24 Вести

Македонија против Шпанија ќе бара спас за бараж

Дневник

Канал5 Канал5 Телма Утрински Екипа Екипа SportMedia +инфо

102 поврзани вести »

Собранието ќе ја продолжи 39. седница

Канал5 - 18.03.2015

Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи 39. седница На дневен ред се Предлог-законот за водостопанство и дополнувањето на Законот за земјоделски задруги, двата во прво читање.

Собранието ја продолжува 39. седница

24 Вести

Собранието ќе ја продолжи 39. седница

А1 On

Собранието ќе ја продолжи 39. седница

Сител

Собранието ќе ја продолжи 39. седница

Телеграф

Курир МКД Академик Вечер Прес Канал5 Утрински Телма 24 Вести

59 поврзани вести »

Зошто обвинителот бара помош од ЕУ?

Нова ТВ - 22.03.2015

Со барањето на експерти од ЕУ кои ќе ја набљудуваат истрагата на актуелните афери „Пуч“ и прислушување обвинителството признава дека не е во можност да спроведе независна истрага вели професорот од Правниот факултет во Скопје, Гордан ...

ДОМ: Дијалог за разврска на политичката криза

Алсат-М

Поповска: Зврлевски да си поднесе оставка

24 Вести

ДОМ ќе бара објаснување од ВМРО-ДПМНЕ за содржината на снимките

Утрински

ДОМ ќе одржи Централен одбор

Телеграф

Алфа Макфакс МКД А1 On Телеграф +инфо Тера Локално

59 поврзани вести »