TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-03-16 - 2015-03-22

Села: Ако не ги даде Тачи печатите, ќе формирам нова партија

Вест - 22.03.2015

Градоначалникот на Струга Зијадин Села е избран за лидер на ДПА од движењето на реформи на партијата, на завчерашниот шести конгрес во Тетово. Од присутните 631 делегат, со тајно гласање Зијадин Села доби 617 гласови за претседател на партијата.

Експерти: Села им овозможува на Aлбанците да имаат избор

24 Вести

Села и приврзаниците ја усвоија платформата изработена од Тачи

Дневник

За Тачи, конгресот на Села е чудо за три дена

Дневник

Зијадин Села прави обид да ја преземе ДПА од Тачи

24 Вести

Утрински Канал5 24 Вести Телма Фокус Алсат-М Фокус +инфо

45 поврзани вести »

Киднаперите на Маша биле подготвени на сѐ

Телеграф - 22.03.2015

Од раѓањето на мојата ќерка две години се обидувам да имам право да ја видам.После ова се надевам дека таа желба ќе ми се оствари-вели таткото Аксел Мајан Таткото на девојчето од Франција кое требаше да биде „заменето“ со малата Маша од Србија вели ...

Уште едно грабнување на девојче среде бел ден

Денешен

Уште еден обид за грабнување на девојче сред бел ден

Канал5

Балканот на нозе: Уште едно грабнување на девојче среде бел ден

Сител

Обид за киднапирање на девојче во Црна Гора

Макфакс

Press24 Нетпрес Press24 Точка Република МК News Точка Локално

67 поврзани вести »

Светски ден на водата

Утрински - 22.03.2015

Во Градскиот парк го беше одбележан 22. март, за кој пораката на Обединетите нации е „Без вода нема развој“ Институтот за јавно здравје денеска со повеќе активности во Градскиот парк го одбележа Светскиот ден на водата 22 Март, за кој пораката на ...

„Без вода нема одржлив развој “ – порака од ОН на денот на водите

Канал5

Македонија во групата земји со висок пристап до безбедна вода за пиење

Алфа

Македонија во групата земји со висок пристап до безбедна вода за пиење

А1 On

Одбележан Светскиот ден на водата

А1 On

МКД OhridNews Нетпрес Република Пулс24 еМагазин Н.Македонија Lider

44 поврзани вести »

Барселона домаќин на Реал во дуел кој можеби ќе го реши шампионот на Шпанија

Канал5 - 22.03.2015

Во шпанската Примера вечерва од 21 часот ќе се игра големото дерби меѓу Барселона и Реал Мадрид, средба од чиј исход во голема мера ќе зависи освојувачот на шампионскиот трофеј. „Ел Класико“ ќе се игра на „Камп Ноу“ во ситуација кога домаќинот ...

Барселона домаќин на Реал

Алсат-М

Вечерва натпреварот кој го чека цел свет

Нетпрес

Барселона домаќин на Реал во дуел кој можеби ќе го реши шампионот на Шпанија

+инфо

„Ел Класико“ – натпреварот кој цел свет го чека

Курир

А1 On Lider Дневник Канал5 +инфо А1 On СуперСпорт СуперСпорт

64 поврзани вести »

Во Скопје 13 сообраќајки, двајца пешаци потешко повредени

Утрински - 20.03.2015

Двајца пешаци се здобиле со тешки телесни повреди во две сообраќајни незгоди во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје. Покрај ова евидентирани се и шест несреќи со последица материјална штета и пет со последица телесна повреда во кои ...

Во Скопје 13 сообраќајки, двајца пешаци потешко повредени

Канал5

Уште еден крвав ден на скопските улици: Тешко повредени двајца пешаци

Press24

Во Скопје 13 сообраќајки, двајца пешаци потешко повредени

Сител

СООБРАЌАЈКИ: Тешко повредени двајца пешаци во Скопје

Телеграф

А1 On Вечер Прес Локално Lider Вест А1 On Сител Курир

62 поврзани вести »

Пелегрини: Бони е се подобар!

СуперСпорт - 22.03.2015

По победата од 3:0 против ВБА, Мануел Пелегрини тврди дека не размислува за освојување на титулата и трка со Челси, туку дека се фокусира само на играта на својата екипа. По победата, Сити се приближи на само три бодови до Челси, но Манчестер има 2 ...

Лампард се налути, предвреме ќе го напушти Манчестер сити

Екипа

Лампард го напушта Сити пред крајот на сезоната?

СуперСпорт

Сити пресилен за ВБА, шампионот најавува надминување на кризата

СуперСпорт

ВИДЕО: Сити го совлада ВБА, судијата исклучи погрешен играч

Курир

SportMedia МКД СуперСпорт СуперСпорт SportMedia SportMedia Оn.net Идивиди

59 поврзани вести »

(Транскрипти од бомба 11) СДСМ: Изборен грабеж во Струмица!

Фокус - 18.03.2015

СДСМ ја „испука“ единаесетата бомба СДСМ, пред малку ја објави 11 бомба од Струмица. Јавноста можеше да слушне телефонски разговори меѓу Силвана Бонева и Груевски, премиерот и Латас, Мендух Тачи и Сашо Мијалков како и нов разговор меѓу Гордана ...

Транскрипти од прислушуваните разговори во единаесеттата бомба на СДСМ

МКД

ТРАНСКРИПТ 1 „Љубе има митинг, да одиме со полиција, ќе излезе инцидент“

+инфо

ТРАНСКРИПТ 2 „Шси направил со инспекции у Струмица бе?“

+инфо

ТРАНСКРИПТ 7 „А бе има 300 лични карти за Струмица. Во тек си?“

+инфо

А1 On А1 On +инфо А1 On +инфо +инфо А1 On +инфо

39 поврзани вести »

Евролигашот пресилен за македонскиот шампион

Канал5 - 22.03.2015

Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром беше немоќен да му пружи посилен отпор на евролигашот Црвена Звезда. Во дуелот од последното 26.коло на регионалната АБА лига попладнево во Белград „црвено-белите“ беа убедливи со 89:56.

ФОТО: МЗТ Скопје декласиран во „Пионир“

Утрински

Мијатовиќ ново засилување за МЗТ

Утрински

МЗТ Скопје демолиран во Белград

Телма

Македонскиот шампион посрамотен во Белград

Дневник

Екипа Спортклуб Дерби SportMedia Екипа МКД Оff.net Сител

58 поврзани вести »