TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-03-16 - 2015-03-22

САД се повлекуваат од базите во Јемен

Дневник - 22.03.2015

Војската на САД се повлече од базите во Јемен поради влошувањето на безбедносната ситуација во државата, наведуваат американски претставници за Би-би-си. Јеменските власти информираат дека околу сто војници ја напуштиле базата на југот во близина ...

Итна седница на СБ на ОН за ситуацијата во Јемен

А1 On

Итна седница на СБ на ОН за ситуацијата во Јемен

Press24

Итна седница на СБ на ОН за ситуацијата во Јемен

Алфа

Шиитски бунтовници го зазедоа стратешкиот град Таиз

Р.С.Европа

Сител Локално Локално Канал 77 Фактор Вечер Прес Макфакс Сител

58 поврзани вести »

Пелистер избори реми со Вардар

Канал5 - 22.03.2015

Со голот на Гоце Тодоровски постигнат во првата минута од судиското надополнување, фудбалерите на Пелистер се спасија од пораз на гостувањето кај лидерот Вардар. Нерешено и со слаба ефикасност завршија првите две средби од 21.коло во Првата ...

ФОТО: Пелистер избори реми со Вардар

Утрински

Тетекс ја изненади Шкендија во локалното дерби пред 5.000 гледачи

Дневник

Пелистер се спаси од пораз на вечното дерби против Вардар

Телма

„Фенерџијата“ Тетекс ја изненади Шкендија

Дерби

Курир SportMedia Сител Спортклуб СуперСпорт 24Фудбал А1 On Екипа

57 поврзани вести »

Колку пати месечно треба да имате секс?!

Вечер Прес - 22.03.2015

Среќната жена води среќен (сексуален) живот. Барем тоа може да се заклучи според истражувањето на психотерапевтот и автор М. Гери Њуман. Тој спровел студија на 400 жени во брак со цел да открие колку често треба паровите да имаат секс, а со тоа и да ...

Сите видови на секс кои ќе ги имате во животот

Попара

Во кои денови жените се најрасположени за секс?

Вистина.мк

4 грешки кои ги прават мажите во кревет и треба да ги поправат

Црнобело

Во кои денови жените се најрасположени за секс?

Кајгана

Црнобело Press24 +инфо Press24 Курир Пулс24 Попара Lider

57 поврзани вести »

Голден Стејт убедлив против Јута

Канал5 - 22.03.2015

Екипата на Голден Стејт е се поблиску до позицијата број 1 во разигрувањето за титулата. Ноќеска на домашен терен со убедлив триумф против Јута стигнаа до 56. сезонска победа. Резултати на петте ноќешни натпревари во НБА лигата: Индијана - Бруклин ...

Голден Стејт во серија, ја помина и Јута

Утрински

Голден Стејт со петтиот триумф ја зголеми предноста на врвот

Телма

Голден Стејт убедлив против Јута

+инфо

НБА: Победи на ГС, Мемфис, Бруклин

Кајгана

Сител Екипа SportMedia Дерби Макфакс А1 On Курир Спортклуб

56 поврзани вести »

Симеоне: Ни треба многу повеќе од Торес

СуперСпорт - 22.03.2015

Тренерот на фудбалерите на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне изјави дека очекувал многу повеќе од Фернандо Торес од кога Шпанецот се врати во клубот. Атлетико во саботниот натпревар против Гетафе запиша победа од 2:0.

Чекаше и дочека: Торес го постигна првиот гол по кам-бекот во Шпанија (ВИДЕО)

SportMedia

Гол на Торес, триумф на Атлетико Мадрид

Екипа

Торес конечно погоди

Оn.net

По осум години: Торес со деби гол во Примера по кам-бекот (ВИДЕО)

МКД

СуперСпорт Дерби Екипа Идивиди Утрински Канал5 Утрински Дерби

55 поврзани вести »

Круша под круша паѓа: Норт е „плукната“ Ким (ФОТО)

Убавина и Здравје - 22.03.2015

Ким Кардашијан на својот инстаграм-профил објави колаж од две фотографии – на едната е таа, а на другата е нејзината ќеркичка Норт Вест . Она што е лесно забележливо е тоа што малата Норт многу личи на својата популарна мајка.

Карлеуша им објасни што е во мода

ЗаЗабава

Карлеуша победи: Ким ја смени бојата на косата

Вистина.мк

Платиле сопствен фотограф да си слика каде и да мрднат!

Канал5

Откриено кој стои зад нападот на Јелена Карлеуша

Хитпортал

Точка Вечер Прес Вистина.мк +инфо Пулс24 Вистина.мк Вест ЗаЗабава

52 поврзани вести »