TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-03-16 - 2015-03-22

Севилја продолжува со одбрана на титулата против Зенит

Дневник - 21.03.2015

Актуелниот шампион во второто по ранг клупско фудбалско натпреварување, Лига Европа, шпанската Севилја, патот кон одбраната на титулата во четврт-финалето го продолжува со рускиот Зенит. Вака одлучи полудиригираната ждрепка за двојките што ја ...

Севиља во четвртфиналето против Зенит

Утрински

Волфсбург - Наполи и Севилја - Зенит во 1/4 финалето на ле

Телма

Севиља во четвртфиналето против Зенит

Канал5

Познати четвртфиналистите во Лига Европа

А1 On

+инфо Нетпрес Сител Курир Нетпрес Оff.net SportMedia МКД

51 поврзани вести »

Јолевски на јубилејниот Бриселски форум

Канал5 - 22.03.2015

Местото на Република Македонија е во НАТО и ЕУ како рамноправен член кој се залага за економски просперитет, мир и безбедност во Европа и светот, рече министерот за одбрана Зоран Јолевски во обраќањето на 10.

Јолевски на форум во Брисел

Утрински

Јолевски на јубилејниот Бриселски форум

Press24

Јолевски: Местото на Македонија е во НАТО и ЕУ

Макфакс

Јолевски на јубилејниот Бриселски форум

Алфа

Курир Телеграф Нетпрес МКД Телеграф Сител Press24 Sky

33 поврзани вести »

Децата од Тетово порачаа: Менуваме играчки за филтри

Sky - 22.03.2015

Стотина деца од Тетово, со медицински маски, во присуство на своите родители, учествуваа на протестот против алармантното аерозагадување на градот. На градскиот плоштад децата симболично ги донираа своите играчки во замена за почист воздух.

Протест против загадувањето во Tетово

24 Вести

Протест против загадувањето во Tетово: „Менувам играчка за филтер“

Радио МОФ

Нема нови рокови за „Југохром“

Утрински

Изаири: Југохром не е сериозен во исполнување на условите за еко-дозвола

Утрински

Канал5 Алсат-М Телеграф Макфакс Сител МРТ Нетпрес Нова ТВ

32 поврзани вести »

Кражби во три цркви во последната недела

Канал5 - 22.03.2015

Ограбени се цркви во скопско. Црквата „Свети Спас“ во скопското село Добри Дол е ограбена од страна на непознат сторител кој одзел околу 5.200 денари. Кражбата е извршена во периодот од 15 до 21 март така што крадецот го скршил катанецот и влегол во ...

Во еден ден ограбени три цркви во Скопско

Дневник

Од три цркви ограбени 16.000 денари

Телеграф

Ограбени три цркви во Скопско

Сител

Ограбени три цркви во Скопско

А1 On

Нетпрес Макфакс Курир МКД Кајгана Локално Република еМагазин

48 поврзани вести »

Новини на Фејсбук: На месинџер ќе може да се резервира хотел, да се купи карта за кино и да се плаќаат сметки

еМагазин - 21.03.2015

Од следната недела Facebook ќе даде поле за докажување на креаторите на мобилни апликации кои ќе можат да прават уште интересни работи со Facebook Messenger. Од компанијата ќе дозволат на надворешни програмери да интегрираат нивни идеи директно во ...

Отсега на Facebook ќе може да примате и да праќате пари

Вистина.мк

„Фејсбук“ лансира платформа за плаќање

Lider

Испраќајте и примајте пари преку Facebook Messenger

Бизнис Инфо

Наскоро праќање пари преку „Фејсбук“ порака

Вест

+инфо А1 On Сител Телефони.мк Правдико Бриф Тера МК News

48 поврзани вести »

Јавните набавки на локално ниво: Проценетата вредност на набавките – жежок костен за договорните органи

Академик - 19.03.2015

„Долгоочекуваната и, за фирмите, посакувана новина во јавните набавки – задолжителното објавување на проценетата вредност на набавките, се чини дека за договорните органи е сè уште жежок костен во рацете со којшто, голем дел од нив, не знаат како да ...

Kомпаниите лани обжалиле тендери тешки 316 милиони евра

Дневник

Измени во Моделите на договори за јавни набавки

Правдико

Објавен најголемиот тендер за набавка на 606 лека

МКД

Кои фирми добиле најмногу тендери последните пет години

еМагазин

Призма Канал5 Дневник Утрински Нетпрес Press24 +инфо МРТ

31 поврзани вести »

Прекугранично чистење на коритото на реката Лепенец

Утрински - 22.03.2015

Граѓанската асоцијација „4х4х4 Балкански мостови“ од Македонија по повод Светскиот ден на водите организира акцијата за прекугранично чистење на коритото на реката Лепенец. Предвидено е денеска да се чистат локации во близина на ...

Изаири: Прекугранична соработка за поголема заштита на животната средина

Утрински

Прекугранично чистење на Лепенец

Нетпрес

Прекугранично чистење на коритото на реката Лепенец

А1 On

Прекугранично чистење на коритото на реката Лепенец

Курир

Сител Сител Телеграф Вечер Прес Република еМагазин Канал 77 Н.Македонија

31 поврзани вести »