TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-03-16 - 2015-03-22

Завршија руските воени вежби за проверка на борбената готовност

+инфо - 21.03.2015

Завршија започнатите на 16 март воени вежби на вооружените сили на Русија за проверка на нивната борбена готовност. Војниците што учествуваа во воените вежби добија наредба за враќање во своите бази, јави ТАСС, повикувајќи на прес службата на ...

Завршија руските воени вежби за проверка на борбената готовност

А1 On

Русија ги заврши најголемите воени вежби досега

Руска реч

Русија ги заврши вонредни воени вежби

Макфакс

Завршија руските воени вежби за проверка на борбената готовност

Локално

Република Локално +инфо Макфакс А1 On Локално Идивиди Локално

45 поврзани вести »

Фенингер ја победи Мазе во директниот дуел за Кристалниот глобус

Утрински - 22.03.2015

Австријката Ана Фенингер ја одбрани титулата во генералниот пласман во Светскиот куп со триумфот на последната трка во дисциплината велеслалом, што се возеше во Мерибел, во Франција. По денешната победа Фенигер ја анулира предноста на Тина Мазе ...

Фенингер ја победи Мазе во директниот дуел за Кристалниот глобус

Канал5

Фенингер ја победи Мазе и ја одбрани титулата во СК

Телма

Фенингер ја одбрани титулата

Алфа

Фенингер го освои големиот Кристален глобус

ЗаЗабава

Екипа Сител SportMedia Република Вечер Прес Н.Македонија Утрински Канал5

44 поврзани вести »

Еврото и доларот се израмнуваат - менувачниците ќаруваат но минимално

Алфа - 22.03.2015

Падот на вредноста на еврото, или растот на американскиот долар кои речиси се израмнија во вредноста не се очекува да има последици врз домашната економија Изедначувањето на еврото во однос на доларот нема да ги погоди граѓаните, поради фиксниот ...

Силниот долар отвара хоризонти: Американците ќе ги избркаат Русите од Хрватска

еМагазин

Пад Волстртит, доларот во раст

Макфакс

Цената на нафтата и курсните игри меѓу доларот и еврото

МРТ

Доларот ќе се изедначи со еврото

Press24

Денар Макфакс +инфо Вечер Прес Вечер Прес Република Денар Lider

44 поврзани вести »

Има и вакцина, ама вакцинацијата е неизвесна

Дневник - 21.03.2015

Република Македонија не е во топ-3 земјите со најголем извоз на азиланти во ниту една од земјите-членки на Европската Унија и на Шенген-зоната во 2014 година, објави вчера Европската канцеларија за статистика (Евростат).

Евростат: 37.900 Косовци лани побарале азил во ЕУ

Нетпрес

Тага без граници

Окно

Македонија не е на “топ 3” листата на азиланти во ЕУ и Шенген-зоната

еМагазин

Евростат: 37.900 Косовци лани побарале азил во ЕУ

Точка

Вечер Прес Н.Македонија Утрински 24 Вести Канал5 Фокус Телеграф Сител

44 поврзани вести »

Отворени денови со Катастарот во општина Илинден

Курир - 20.03.2015

Голем број граѓани на Општина Илинден ја искористија можноста да остварат директен контакт со стручните служби на Катастарот на недвижности на Република Македонија, во рамките на акцијата „Отворени денови со Катастарот“, што се одржаа во просториите ...

Жителите на Илинден се информираа за работењето на катастарот

Вечер Прес

Притвор за Косовец поради фалсификување на исправа

МКД

Возел возило со фалсификуван број на шасија - полицијата кривично гони косовски граѓанин

Sky

Отворен ден на Катастарот во Јегуновце

Сител

Нетпрес Сител Курир Точка Скопје инфо Вечер Прес Бизнис Инфо Канал5

29 поврзани вести »