TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-03-23 до 2015-03-29

Веспрем нов шампион во СЕХА лигата

24 Вести - 29.03.2015

Екипата на Веспрем е новиот шампион во регионалната ракометна СЕХА лига. Во финалето на завршниот турнир во СЕХА конкуренција што се одржа токму во овој унгарски град, ракометарите на Веспрем славеа убедлива победа против белорускиот првак Мешков ...

Веспрем е новиот СЕХА шампион

Телма

Титулата во СЕХА за Веспрем

Дерби

Родригез прогласен за МВП, нема вардарци во идеалниот тим

Дерби

Веспрем или Мешков Брест: Кој ќе го наследи Вардар на врвот на СЕХА?

Екипа

Екипа Екипа Екипа Утрински Кајгана Алсат-М МКД МКД

211 поврзани вести »

Последната „бомба“ на Заев се рашири од Америка до Азија

еМагазин - 28.03.2015

Политичката криза во државава и обвинувањата на опозицијата, изнесени преку „бомбите“ за голема корупција на највисоките функционери и изборни измами, секој ден наоѓа свое место и во странските медиуми, пишува Утрински весник.

Заев за РТВ Словенија: Преодна влада да ја подготви државата за избори

Нова ТВ

„Монструмот“ на Заев

Дневник

(ВИДЕО) Заев за РТВ Словенија: Јасен е излезот!

Локално

Заев за РТВ Словенија: Јасен е излезот – оваа власт мора да замине

Фама

+инфо А1 On Фактор Либертас Република Република Sky Нетпрес

117 поврзани вести »

„Селекторската воденица“ го „меле“ и Боле…

Екипа - 29.03.2015

Ниту би биле први, ниту, пак, најпаметните во фудбалот доколку застанеме зад добро познатото правило кое важи во круговите на најважната споредна работа на светот: Кога не функционира тимот се менува тренерот, затоа што да се сменат баш сите играчи ...

ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА: ФФМ му спрема отказ на Ѓуровски?

Телеграф

Против Австралија без Пачовски и Хасани, ново име Цикарски

Сител

ФФМ спрема отказ на Ѓуровски

Спорт

Саати го делат тренерот Ѓуровски од тренерската работа во ФФМ

Falanga

24 Вести 24Фудбал Телма Дерби Дерби Екипа Утрински МКД

161 поврзани вести »

Почна летното сметање на времето

Р.С.Европа - 29.03.2015

Со поместување на стрелките на часовникот за еден час нанапред, во 2 часот наутро почна летното сметање на времето што ќе трае до последната недела на октомври годинава. Часовниците се поместија за еден час нанапред, односно времето во два часот се ...

Почна летното сметање на времето

Идивиди

Германка на суд: Не се прилагодува на летното сметање на времето

Република

Германка решително протестира против летното сметање на времето

Макфакс

Почна летното сметање на времето

Пулс24

24 Вести Нова ТВ Алсат-М Хитпортал Кајгана МКД Интересно Cooltura

103 поврзани вести »