TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-04-13 до 2015-04-19

Адеми, што сакате да бидете, херој или погребник на образованието!

МКД - 19.04.2015

Да не им го ускратуваме правото на здраво, моќно, цврсто и квалитето образование кое ќе им ја трасира патеката на личната и колективна иднина. Тоа нè засега сите! Тоа ве засега и Вас господине Министер, му порачуваат членовите на Наставничкиот ...

Образование vs. Адеми

Студентски Пленум

Средношколците продолжуваат со бојкотот, поддршка од студентите со герила акција (ВИДЕО)

МКД

(ВИДЕО) Песна за министерот Адеми

А1 On

Горан Михајловски - Сакам да кажам - Јака агенда

Вест

Р.С.Европа Радио МОФ Факултети Фактор Република Вечер 24 Вести Телма

163 поврзани вести »

Со триумфот над Малага, Реал во чекор со Барселона

Утрински - 19.04.2015

Со победата над Малага, екипата на Реал Мадрид го одржува чекорот зад водечката Барселона во трката за шампионскиот трофеј во шпанската Примера. Реал синоќа пред својата публика ја победи Малага со 3:1, во натпревар од 32.коло.

Совет за Анчелоти по прашањето за Бејл

СуперСпорт

Реал го одржува чекорот со Барселона

Идивиди

Реал го одржува чекорот со Барселона

+инфо

Реал го одржува чекорот со Барселона

А1 On

Канал5 Сител Lider Екипа Утрински СуперСпорт МКД +инфо

154 поврзани вести »

Путин е подготвен да соработува со САД

Тера - 19.04.2015

Русија и САД имаат клучни заеднички интереси и мора да соработуваат за заедничка програма, изјави во саботата рускиот претседател Владимир Путин во интервјуто за државната телевизија. Западните медиуми забележуваат дека во споменатото интервју, по ...

Путин меѓу 10 –те најплатени политичари во светот

Тера

Путин меѓу 10 –те најплатени политичари во светот

Макфакс

Русија подготвена да соработува со идниот претседател на САД

Телма

Путин: Русија подготвена да соработува со следниот претседател на САД

Р.С.Европа

МКД Алфа Телеграф Локално Локално А1 On +инфо Точка

146 поврзани вести »

Бердих го намачи Ѓоковиќ во Монте Карло

Телма - 19.04.2015

По титулите во Индијан Велс, Мајами и Монте Карло, Ѓоковиќ направи хет-трик првпат во тениската историја на популарните „илјадарки“. Новак Ѓоковиќ го совлада во финалето осмиот тенисер во светот Томаш Бердих со 2:1 (7:5, 4:6, 6:3) за два часа и 42 ...

Ѓоковиќ: Многу ја посакувам оваа посебна титула

Дерби

Ѓоковиќ го освои Монте Карло и се израмни со Федерер

Дерби

Ѓоковиќ го освои Монте Карло

Екипа

Ноле го освои Монте Карло

ЗаЗабава

Спортски Оn.net МКД СуперСпорт Утрински Локално Телеграф Алфа

145 поврзани вести »