TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-05-04 - 2015-05-10

Инциденти на протест во Лондон против реизборот на Дејвид Камерон

24 Вести - 10.05.2015

Неколку стотина демонстранти се судрија денеска со полицијата во Лондон за време на протест поради повторниот избор на конзервативниот премиер Дејвид Камерон. Демонстрантите, кои удираа со шипки и извикуваа пцовки, фрлаа со шишиња, лименки и димни ...

Инциденти на протест во Лондон против реизборот на Дејвид Камерон

Алсат-М

Инциденти на протест во Лондон против реизборот на Дејвид Камерон

А1 On

Инциденти на протест во Лондон против реизборот на Дејвид Камерон

Алфа

ЛОНДОН: Насилни протести против реизборот на Камерон

Телеграф

+инфо Press24 МКД Курир Пулс24 Sky Локално 24 Вести

649 поврзани вести »

САД: Застрелани двајца полицајци во Мисисипи

24 Вести - 10.05.2015

Двајца американски полицајци се убиени од непознат напаѓач вчера во градот Хатиесбург, во сојузната држава Мисисипи. Според податоците на истрагата полицајците, едниот од кои жена, синоќа подлегнале на прострелните рани добиени во нападот.

САД: Застрелани двајца полицајци во Мисисипи

Алсат-М

Осум загинати полицајци во Куманово

Алсат-М

Осум полицајци загинаа во судирите во Куманово, познат идентитетот на шестмина

Вест

Еден полицаец почина утрово а тројца се повередени

Телма

Телма Канал5 24 Вести Канал5 Телма Алсат-М Нетпрес А1 On

201 поврзани вести »

Будуќност ја освои женската ракометна Лига на шампионки

Канал5 - 10.05.2015

Црногорската екипа Будуќност од Подгорица, е освојувач на женската ракометна Лига на шампионки за сезоната 2004/2015. На завршницата, односно „Фајнал фор’’ турнирот од елитното натпреварување, што се одржа во Будимпешта, ракометарките на Будуќност ...

ФОТО: Будуќност ја освои ракометната Лига на шампионки

Утрински

Повторно само утешна бронза за ЖРК Вардар

Вест

ФОТО: Вардарки го одбранија третото место во Европа

Утрински

ЖРК Вардар го одбрани третото место

Телма

Телма Екипа Оff.net Телеграф SportMedia Екипа SportMedia 24 Ракомет

276 поврзани вести »

Опозициска фрустрираност

Дневник - 09.05.2015

Луѓето реагираат на разни начини кога не можат да ги задоволат своите желби. Kога ќе настапи состојба на фрустраност, човекот може да реагира реалистички, така што ќе бара рационално решение за проблемот со промена на своето однесување или промена ...

Продолжуваат демонстрациите за Мартин Нешкоски - еве што се случува во Скопје

Sky

ВИДЕО +ГАЛЕРИЈА: Масовни протести и во Куманово

Либертас

Протестите почнаа, полицијата и денеска го блокираше приодот до Владата

Sky

(ГАЛЕРИЈА) Не може ваму, не може таму … Илјадници протестанти пред Собрание!

Фактор

24 Вести +инфо А1 On Спортклуб Либертас Sky Либертас Фокус

176 поврзани вести »

Исламската верска заедница вчера на суд доби пресуда дека упадот во ИВЗ е нелегален

Сител - 09.05.2015

24 часовен рок за исселување на скопскиот муфтија и од просториите на ИВЗ. Вакво решение донел основниот суд 2 Скопје , тврди поглаварот на исламската верска заедница. Со него се наложува привременото раководство со привремениот поглавар уште ...

ИВЗ повика на мир и соживот

МРТ

Освојувачите на ИВЗ имаат рок од 24 часа да го напуштат

+инфо

ИВЗ петти ден под окупација

Алсат-М

ИВЗ: Зошто Јанкулоска им дозволува на вооружени лица да ни стојат под прозорец?

+инфо

Денешен Канал5 Дневник +инфо Press24 Алфа Сител Либертас

171 поврзани вести »

Гвардиола се договорил со Манчестер Сити?

А1 On - 10.05.2015

Катарската телевизиска станица bEIN Sport, во саботата пренесе дека Пеп Гвардиола ги договорил условите по завршувањето на сезоната да се пресели во Манчестер Сити. Сити сигурно на крајот од првенството ќе му се заблагодари на Мануел Пелегрини кој ...

Балотели со поддршка за Боатенг: Главата горе, брат! (ФОТО)

SportMedia

Боатенг: Меси не можете да го исклучите од играта цел натпревар

Дневник

Пораката на Милер ги освои навивачите на Баерн (Фото)

Дерби

Во Баерн убедени: Можеме до 4:0 против Барселона

Спортклуб

Дерби SportMedia SportMedia Оn.net Екипа Спортски Макфакс СуперСпорт

244 поврзани вести »

Дел од терористите искусни „кучиња на војната“

Алсат-М - 10.05.2015

Терористичката група од Куманово се говори дека е составена од познати криминалци на полицијата со дебели криминални досиеја, киднапирања и разбојништва, кои се од Македонија и Косово. Истите имаат искуство од војување во три војни зад себе Косово, ...

Груевски: Високо професионална, патриотска и херојска акција на полицијата

Утрински

Груевски: Терористите планирале масовни убиства во Македонија

24 Вести

Осомничените за тероризам во Основен суд Скопје 1

Канал5

Дел од уапсените терористи изведени пред судот

Телма

Канал5 Алсат-М Телма Канал5 Deutsche Welle Телма Телма Канал5

236 поврзани вести »