TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-05 до 2015-01-11

Евакуирана редакцијата на „Соар“ поради бомбашка закана

24 Вести - 11.01.2015

Редакцијата на белгискиот дневен весник Соар, беше евакуирана денеска по телефонски закани на човек кој се претставил како претставник на крајната левица. Човекот навел дека протестира против начините на известување за нападот врз Шарли ебдо.

Стотици илјади луѓе на Маршот на солидарноста во Париз

24 Вести

(ФОТО): Со наострени моливи новинарите од Македонија маршираа за Шарли Ебдо

Нова ТВ

(ВО ЖИВО): Маршот за Шарли Ебдо во Париз

Нова ТВ

Наострени моливи во знак на солидарност со Шарли Ебдо

Телма

Телма Утрински Утрински Утрински Р.С.Европа Призма Фокус МКД

836 поврзани вести »

(ФОТОГРАФИИ): Македонците во Пјаченца - Италија го прославија Божик!

Falanga - 09.01.2015

Македонците во Италија го прославија Божик на достоинствен начин. Македонската Православна Црква - Охридска Архиепископија при Епархијата на Европската црковна општина Свети Прохор Пчински во Пјаченца Италија го одбележа празникот на Христовото ...

Божиќна честитка од Обама до православните христијани

Глас на Америка

Христовото раѓање го слават и Македонците во Албанија

Дневник

Обама го честиташе Божик на православните

+инфо

ВМРО-ДПМНЕ им го честита Божик на верниците

Макфакс

Утрински Кајгана 365 Локално Локално Факултети Алфа Тера

135 поврзани вести »

Вечерва се очекуваат нови врнежи од снег

Р.С.Европа - 11.01.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, релативно топло и со умерена облачност, а кон крајот на денот е можен локален дожд кој преку ноќта ќе преминува во снег. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Вечерва нови врнежи од снег

БркајРабота

Преку ден сончево и топло, попладне дожд и заладување

Кајгана

Умерена облачност и релативно топло

Локално

Вечерва нови врнежи од снег

МК News

Бриф +инфо Хајд Парк OhridNews Кумановски м. Канал5 Press24 Нетпрес

124 поврзани вести »

Македонската ракометна репрезентација патува за Катар

24 Вести - 11.01.2015

По настапот на турнирот во Нант македонската ракометна репрезентација патува за Катар, каде ќе се подготвува до почетокот на ракометниот Мундијал. Избраниците на селекторот Ивица Обрван првиот натпревар на Светското првенство со Тунис го играат на ...

Македонските ракометари на пат за Катар

Утрински

Македонските ракометари патуваат во Катар

Р.С.Европа

Ракометарите го загубија финалето во Нант

Кајгана

Македонија тргна кон катар

РК Металург

Дневник Идивиди Идивиди Телеграф Телеграф +инфо +инфо А1 On

161 поврзани вести »

ВМРО-НП: На самиот ден Божик, црквите зјапаа празни само со по некој верник

Актуелно24 - 10.01.2015

ВМРО-Народна партија реагира на различните антиканонски начини на прославувањето на Бадник и на еден од најголемите христијански празници, Рождеството Христово Божик. Вистинските верници, години наназад се збунети од напливот на античко пагански ...

ВМРО-НП: Народот да го прославува Божик, за Бадник да седи дома!

+инфо

Најубавите божиќни СМС пораки

Шеталиште

Различни обичаи за Божик

24 Вести

Христос се роди! Денеска е Божиќ

Фокус

Фактор +инфо Panika.be Бриф А1 On Сител Република МРТ

105 поврзани вести »

Предлозите на универзитетите дел од новиот текст на законот за високо обрзование

Press24 - 11.01.2015

Собраниската Комисијата за образование, наука и спорт го изгласа во второ читање целиот пакет за основното, средното и високото образование. Во текстот на Предлогот за измени и дополнување на Законот за високо образование се вградени голем број ...

Собраниската Комисија за образование, наука и спорт во второто читање го изгласа целиот пакет за основното, средното и високото образование

Пулс24

Предлозите на универзитетите дел од новиот текст на законот за високо обрзование

Идивиди

Собраниската комисија даде зелено светло за измените во високото образование

Телеграф

Предлозите на универзитетите дел од новиот текст на законот за високо обрзование

Сител

Република Сител 24 Вести Нова ТВ Фокус Радио МОФ Фактор Локално

100 поврзани вести »

Оланд: Париз денеска е престолнина на светот

24 Вести - 11.01.2015

Париз денеска е престолнина на светот, изјави денеска францускиот претседател Франсоа Оланд пред одржувањето на Маршот на солидарноста со жртвите во терористичките акции кои почнаа со напад врз сатиричниот весник Шарли ебдо и во кои беа убиени 17 ...

„Републикански марш“ против тероризмот во Париз

24 Вести

Милион луѓе на Маршот на солидарноста во Париз

24 Вести

„Републикански марш“ против тероризмот во Париз

Нова ТВ

ФОТО: Светот маршираше во Париз

Утрински

Утрински Алсат-М МКД Кајгана МКД МКД Радио МОФ Алфа

143 поврзани вести »

СОПРУГАТА НА ЕДЕН ОД БРАЌАТА КУАШИ: Бев шокирана од нападот врз „Шарли ебдо“

Телеграф - 11.01.2015

Таа изрази револт и го осуди насилството и рече дека во мислите е со жртвите на нападот, изјави нејзината адвокатка Сант-Палe за време на маршот во Париз Сопругата на Шериф Куаши, еден од двајцата напаѓачи на францускиот сатиричен неделник „Шарли ...

Видео од двете акции на француската полиција во Париз

Утрински

Полицијата покажа ВИДЕО од ликвидирањето на крвавите браќа Куаши

Локално

Се испрашуваат 16 лица за нападите во Париз

Локално

Тероризмот го претвори Париз во воена зона

Н.Македонија

1.мк 24 Вести 24 Вести 24 Вести 24 Вести Телма Нова ТВ Нова ТВ

141 поврзани вести »

Луис Енрике со цел арсенал, Симеоне без Торес (СОСТАВИ)

Дерби - 11.01.2015

Уште 15 минути има до големото дерби на Ла Лига меѓу Барселона и Атлетико, а двајцата тренери веќе ги објавија составите. За разлика од минатата недела против Сосиедад, Луис Енрике сега смета на своето големо трио Меси-Нејмар-Суарез кое тресеше во ...

Меси бара нова караница: Намерно задоцни на тренинг, а Енрике молчи

Екипа

Пред натпреварот со Атлетико, Енрике кажа кога ќе ја напушти Барселона

СуперСпорт

Последниот меч на Енрике?

Оn.net

Одржан е состанок: Барселона утре потврдува сензационален трансфер!

СуперСпорт

Оn.net Топки Локално Локално Локално Спортклуб Спорт365 SportMedia

132 поврзани вести »