TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-06-08 - 2015-06-14

Аналитичарот Суад Мисини започна штрајк со глад

24 Вести - 14.06.2015

Аналитичарот Суад Мисини од денеска почнува штрајк со глад барајќи итно решение на проблемот со мигрантите со кој се соочува Македонија. Протестира, како што вели, против нехуманиот однос кон мигрантите кои транзитираат низ Македонија и ...

Застрашувачки услови за живот за мигрантите во Гази Баба

24 Вести

Владата утре ќе одлучува за мигрантите

Утрински

Продолжува голготота на мигрантите

Алсат-М

Мисини штракува со глад пред Собранието

Телма

Канал5 24 Вести Канал5 Дневник +инфо Репортер Нова ТВ МКД

284 поврзани вести »

Исмет Рамадани: Хан и Вајгл со пристрасен пристап

Локално - 14.06.2015

Се повеќе се зголемуваат сомнежите за пристрасност на европските посредници во преговорите за решавање на политичката криза во Македонија и за нивната неискреност. Аналитичарот Исмет Рамадани истакна дека комесарот Хан и европратеникот Иво Вајгл со ...

Горан Михајловски - Сакам да кажам - Заразна глупост

Вест

Рамадани: Хан и Вајгл со пристрасен пристап

Алсат-М

Опозицискиот фронт ќе крои стратегија за натамошно дејствување

+инфо

ДУИ го објави договорот од 2 јуни, не е јасно дали важи?

Sky

Локално Канал 77 Н.Македонија Канал5 Канал5 Вест Вест Вест

182 поврзани вести »

Притвор за четворицата уапсени од акцијата во с. Ваксинце

Канал5 - 12.06.2015

Кривичниот суд им одреди притвор на четворицата осомничени за криумчарење мигранти по вчерашната акција во Ваксинце. Двајца добија по 30 дена другите двајца по 8 дена притвор. - “Во основниот суд Скопје 1 – Скопје, пред судија на претходна постапка, ...

Притвор за уапсените од Ваксинце кои криумчареле мигранти

24 Вести

Прифатилиштето за мигранти полошо и од притвор

Телма

Притвор за уапсените шверцери на мигранти во акцијата во село Ваксинце

МКД

Притвор за уапсените од Ваксинце

Кирилица

Репортер Правдико Алфа Макфакс Нова ТВ МРТ +инфо Кајгана

131 поврзани вести »

Словачка е фаворит, а Македонија посакува позитивен резултат

Канал5 - 14.06.2015

Македонската фудбалска репрезентација вечерва (почеток 20:45 часот) гостува кај лидерот во квалификациската група за ЕУРО 2016 селекцијата на Словачка. Македонските фудбалери неколку денови се веќе во Словачка со цел избраниците на селекторот ...

Македонските фудбалери ќе бркаат позитивен резултат во Словачка

24 Вести

Македонија се надева на изнандување против Словачка,

Телма

Прв натпревар на новиот селектор Друловиќ

Канал5

Минимален пораз на Македонија од Словачка 2:1

Телма

Утрински +инфо +инфо 24Фудбал Нетпрес Алфа SportMedia Екипа

165 поврзани вести »

Македонија го игра решавачкиот дуел со Чешка од ракометните квалификации

Канал5 - 14.06.2015

Македонската ракометна селекција попладнево во СЦ „Борис Трајковски“ против Чешка го игра решавачкиот натпревар за пласман на Европското првенство во Полска. По петте одиграни натпревари и двете селекции имаат по 5 бодови и во директен дуел ќе ...

Македонија го игра решавачкиот дуел со Чешка од ракометните квалификации

24 Вести

Ракометарите оптимисти, Чешка ке биде совладана во Скопје

Телма

Македонија го игра решавачкиот дуел со Чешка

Алсат-М

Македонија со пласман на ракометното ЕП 2016

Канал5

Телма 24 Вести Утрински Алсат-М А1 On Сител Р.С.Европа Репортер

158 поврзани вести »

Фокусирајте се на договор, а не на обвинувања

Вест - 14.06.2015

Комесарот Јоханес Хан и Иво Вајгл, известувач на ЕП за Македонија, демантираат дека биле пристрасни и работеле во корист на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на преговорите во Брисел Обвинувањата за пристрасност на комесарот за соседска политика ...

Коцијанчич: Хан не е пристрасен

Вест

ОСТАР ОДГОВОР ОД ХАН: Неосновани се обвинувањата за пристрасност

Телеграф

Хан не бил пристрасен

еМагазин

Обвинувањата на опозицијата кон Хан се неосновани

Тера

Утрински Алсат-М 24 Вести Телма Нова ТВ Курир Нетпрес Капитал

104 поврзани вести »

Ердоган: Можни се нови избори

Дневник - 14.06.2015

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека се можни нови избори ако владејачката Партија на правдата и развојот (АKП) и опозицијата не успеат во напорите да формираат нова влада во рамките на уставниот рок од 45 дена.

Ердоган: Можни се нови избори

Макфакс

Ердоган: “неизбежни” се нови избори, ако до 45 дена нема влада

Локално

Ердоган и дава мандат на својата партија да состави влада

Фактор

Ердоган: Можни се нови избори

Тера

Н.Македонија Капитал Sky Фактор Н.Македонија 24 Вести 24 Вести Канал5

146 поврзани вести »

Леброн: Секој ден одмор помеѓу плеј-оф натпреварите е добредојден

Спортклуб - 14.06.2015

Ѕвездата на Кливленд Леброн Џејмс, смета дека неговите соиграчи и тој, ќе бидат подготвени за петтиот натпревар во финалната серија од НБА лигата против Голден Стејт. По одиграни 4 натпревари, реузлтатот е изедначен 2:2, а сега серијата повторно се ...

„Подготвени сме за 5-от натпревар од финалната серија“

СуперСпорт

Кавалирс ги загубија нозете, Кари трча „ко луд“!

Спортклуб

Ќе се врати ли Леброн?

Спортклуб

Видео: Леброн преживеа, ќе игра в понеделник

Спортклуб

Спортклуб Канал5 Утрински Телма Дневник 24 Вести Нетпрес Репортер

142 поврзани вести »