TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-06-08 - 2015-06-14

Мај со натпросечни температури

Алсат-М - 14.06.2015

Берово и Битола над досегашниот максимум Измерените температури во мај во Македонија се повисоки од просечните од 0,6 до 2 степени целзиусови. Во Битола и Берово измерените температури ги надминаа досегашните највисоки регистрирани во Македонија за ...

Мај со натпросечно високи температури

Утрински

Мај со натпросечни температури, Берово и Битола над досегашниот максимум

Канал5

Берово и Битола со температури над досегашниот максимум

Курир

Мај со натпросечни температури, Берово и Битола над досегашниот максимум

Сител

Press24 Нетпрес А1 On Алфа МКД Репортер Телеграф еМагазин

25 поврзани вести »

Изречена највисоката казна за демонстрант

Телма - 10.06.2015

Две години и 4 месеци затвор е највисоката казна за учество на демонстрациите од 5 мај пред Владата. За да се донесе пресудата на судот му беа потребни неколку дена анализа да оцени дали двајца демонстранти кои не се познаваат, а стојат на неколку ...

Изречени пресуди за уште двајца демонстранти од протестите пред владата

Канал5

Затворска и условна казна за демонстрантите пред Влада

24 Вести

Една затворска и една условна казна за обвинетите за протестите пред Владата

Вест

Затворска и условна казна за настаните од 5 мај

Утрински

Правдико Press24 Кајгана Макфакс МКД Р.С.Европа А1 On Кирилица

24 поврзани вести »