TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-06-08 - 2015-06-14

Блатер размислува да остане на чело на ФИФА

А1 On - 14.06.2015

Иако пред речиси две седмици ја најави оставката, Јозеф Сеп Блатер, сепак, би можел да остане претседател на светската фудбалска асоцијација ФИФА, објави во неделата швајцарскиот весник Schweiz am Sonntag, повикувајќи се на извор близок на Блатер.

Блатер размислува да остане на чело на ФИФА

Кајгана

Блатер останува претседател на ФИФА ?

СуперСпорт

Блатер се предомислил и повторно ќе се кандидира за претседател на ФИФА?!

SportMedia

Блатер се предомислил?

Курир

Макфакс Оn.net Вечер Прес Сител МКД Макфакс Макфакс Екипа

139 поврзани вести »

Матурантите полагаа мајчин јазик

Алсат-М - 12.06.2015

17.320 матуранти денеска беа на испитот за државна матура по мајчин јазик. Испитниот процес започна во 10 часот, без технички проблеми и набљудуван од 2.117 тестирачи и 200 набљудувачи. Првите резултати по Македонски јазик и книжевност, Албански ...

Ја заборавив дома личната карта, чекајте, ќе ја донесам

Н.Македонија

Странските јазици поинтересни од математика за матурантите

Телма

Средношколците полагаат матура, задоволни се што нема математика

24 Вести

Почнува државната матура, денеска се полага мајчин јазик

Телеграф

Сител МКД Press24 МРТ Кирилица Курир Алфа МРТ

89 поврзани вести »

Сончево со услови за нестабилност попладне

Канал5 - 14.06.2015

Претпладне сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има услови за појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Денес нѐ очекува сончево време, со можни услови за појава на дожд во попладневните часови

Пулс24

Денеска сончево со услови за нестабилност попладне

Република

Сончево со услови за нестабилност попладне

Локално

Погледнете што ќе се случува со времето попладне

Sky

Sky А1 On Курир МКД Макфакс +инфо Кирилица Press24

85 поврзани вести »

Македонија под влијание на топлотен бран

24 Вести - 14.06.2015

Делови од Македонија од денеска се во жолта фаза поради високите температури кои се очекува да достигнат и до 38 степени. Надлежните препорачуваат граѓаните да не се изложуваат на директна сончева топлина и да избегнуваат престој на отворено во ...

Времето денес сончево, температури до 37 степен

Сител

Денеска топло и спарно, температури до 37 степени

Курир

Денеска изгор топло, до 37 степени

+инфо

Не очекува топло време, температури до 37 степени

Нетпрес

Press24 МКД Кирилица Репортер Либертас Скопје инфо Денешен Пулс24

82 поврзани вести »

Беса побара оставка на владата

Deutsche Welle - 14.06.2015

Неколку илјади Албанци во Скопје излегоа на протестниот марш на кој повика движењето Беса. Тие бараа оставка на владата. Протестниот марш во органзиација на движењето Беса се одржа вчеравечер од паркот во скпопската населба Чаир до Владата на РМ.

Сеалбански протестен марш за оставка на Владата

Макфакс

ВИДЕО: Еве како помина сеалбанскиот марш за оставка на владата

Либертас

Илјадници Албанци излегоа синоќа на протест во Скопје

Фактор

Богоев до БЕСА: Борбата за слобода и демократија не познава граници!

Либертас

Тера 24 Вести Телма 24 Вести Телма Алсат-М Утрински Алсат-М

76 поврзани вести »

Чавков: Зголемено нивото на безбедност

Н.Македонија - 11.06.2015

Оперативните сознанија иницираат на можности од асиметрични закани од поединци или групи за кои тие се должни да посочат, но и дека таквите закани постојат и во многу помоќни држави од Македонија, посочи министерот за внатрешни работи Откако во ...

Министерски состанок на МАРРИ во Скопје

Утрински

Регионален форум на министри за внатрешни работи

Телма

Чавков: Илегалните мигранти се меѓународен проблем

Утрински

Чавков: Безбедносната состојба стабилна иако има одредени закани

Канал5

Вест Канал5 24 Вести Утрински Утрински Алсат-М 24 Вести Press24

75 поврзани вести »