TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-06-08 - 2015-06-14

Сомнеж за појава на смртоносниот вирус МЕРС во Словачка

24 Вести - 14.06.2015

Кај 39-годишен странец во Словачка се појавиле симптоми кои оставаат сомнеж дека е инфициран од вирусот МЕРС, соопшти портпаролот на словачкото Министерство за здравство Петер Бубла. Mажот, кој е од Јужна Кореја бил пренесен во специјализиран дел од ...

Сомнеж за појава на смртоносниот вирус МЕРС во Словачка

Утрински

Сомнеж за појава на смртоносниот вирус МЕРС во Словачка

Алсат-М

Смртоносниот вирус МЕРС се појави во Словачка?!

Канал5

Смртоносниот вирус МЕРС стигна во Словачка?

Нетпрес

Репортер Сител Курир Репортер Макфакс А1 On Локално Република

107 поврзани вести »

Во Вроцлав Јолевски ја презентираше позицијата на Македонија во однос на Алијансата пред високи претставници на САД

Канал5 - 13.06.2015

Министерот за одбрана Зоран Јолевски денеска во рамки на вториот ден на Глобалниот форум во Вроцлав, Полска, остварил значајни одвоени средби со американскиот генерал Џејмс Џоунс и со Стивен Хедли, советници за национална безбедност на ...

Во Вроцлав Јолевски ја презентираше позицијата на Македонија во однос на Алијансата пред високи претставници на САД

Сител

Јолевски се сретна со советниците за безбедност на Обама и Буш

Телеграф

Јолевски ја презентираше позицијата на Македонија во однос на Алијансата пред високи претставници на САД

Press24

Јолевски ја презентираше позицијата на Македонија во однос на Алијансата пред високи претставници на САД

Нетпрес

Курир Макфакс Република Пулс24 Тера Точка Вечер Прес Денешен

65 поврзани вести »

Над 300 лица добија решенија за вработување во здравството

24 Вести - 14.06.2015

323 вработени лица во болницата „8-ми септември“ кои работеа по договор на дело, денеска потпишаа договор за вработување. Досега во областа на здравството се добиени согласности за вработување на неопределно време на вкупно 1.939 лица од 91 јавна ...

Обука за 220 невработени лица за напредни ИТ вештини

Утрински

Преку ”Македонија вработува” досега вработени 1960 лица

Канал5

1400 евра по невработено лице за обука за сертификат за ИТ вештини

Канал5

Оглас за обука за “ИТ“ вештини

24 Вести

Канал5 Телеграф Press24 Нетпрес Репортер Нетпрес Сител Макфакс

93 поврзани вести »

Дискусија: Граѓанското општество-државен непријател на сите диктатури (Видео)

Кирилица - 09.06.2015

Вечерва во Кампот на слободата се оджа дискусија на тема "Граѓанското општество - државен непријател во сите диктатури", во којашто учествува Бојан Маричиќ, граѓански активист, Ѓунер Исмаил, аналитичар, Никола Наумоски, граѓански активист И Џабир ...

(ВИДЕО) Диктатурите го мразат граѓанското општество

А1 On

Граѓаните мора да ѝ „дишат во врат “ на секоја власт

Нова ТВ

[Видео] Дискусија: Граѓанското општество – државен непријател на сите диктатури

Радио МОФ

Дерала: Се чувствувам како да сум силуван

Sky

МК News Локално Телма 24 Вести 24 Вести 24 Вести Телма Кајгана

60 поврзани вести »

По три претстави дневно на МТФ „Војдан Чернодрински“

Канал5 - 14.06.2015

На репертоарот на Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ вечер се уште три претстави од кои две во официјалната конкуренција за награди. Од 19 часот на сцената од Центарот за култура „Марко Цепенков“, тетовскиот театар ќе ја изведе ...

Албанскиот и Драмскиот театар вечерва на „Чернодрински“ во Прилеп

Дневник

Промоција на театарска литература и три претстави на МТФ „Војдан Чернодрински“

Сител

Трет ден театарска уметност во Прилеп

Сител

По три претстави дневно на МТФ „Војдан Чернодрински“

Алфа

Вечер Прес Вечер Прес Н.Македонија Lider Канал5 Репортер Репортер Телеграф

89 поврзани вести »