TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-06-08 - 2015-06-14

Груевски во посета на охридско-струшкиот регион

Канал5 - 14.06.2015

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска ќе го посети охридско – струшкиот регион. Во општина Вевчани Груевски во 12.00 часот ќе присуствува на пуштање во употреба на спортска сала Основно училиште „Страшо Пинџур“, а ...

Груевски во посета на охридско–струшкиот регион

Press24

Премиерот во посета на охридско-струшкиот регион

Телеграф

Премиерот во посета на охридско–струшкиот регион

Курир

Груевски денеска во посета на охридско-струшкиот регион

Нетпрес

Press24 Нетпрес Репортер Сител Телеграф Сител Press24 Република

47 поврзани вести »

Работодавачите и ССМ со конкретни предлози

Канал5 - 10.06.2015

Стартуваа разговори за укинување на задолжителната исплата на регресот за годишен одмор за вработените во приватниот сектор , но се разговара и за давачките за хонорари, иако засега ниту една страна во преговорите јавно не говори за тоа.

К15 МОРА ДА ОСТАНЕ: Да не дозволиме капитулација пред Владата и бизнисмените!

Фактор

Во понеделник нова средба на ССМ и Организацијата на работодавачи за К-15

еМагазин

K-15 сепак ќе се исплаќа

Дневник

Неизвесно укинувањето на К-15, преговорите продолжуваат

24 Вести

Телма Кирилица МКД +инфо Правдико А1 On Репортер Фактор

69 поврзани вести »

Се намалува невработеноста во Македонија- падна на 27,3 %

Сител - 14.06.2015

Стапката на невработеност во првиот квартал од 2015 година изнесува 27,3 отсто, што е на историски најниско ниво, покажуваат најновите податоци од Државниот завод за статистика. Ваквите податоци покажуваат дека продолжува континуираниот тренд на пад ...

Масовното иселување ја намалува невработеноста!

Либертас

Масовното иселување ја намалува невработеноста!

Фактор

Стапката на невработеност во Грција се зголеми на 26,6 проценти

Сител

Зголемена стапката на невработеност во Грција

Курир

Телеграф +инфо МРТ Точка Вечер Прес Денешен Фактор Република

68 поврзани вести »