TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-06-08 - 2015-06-14

Ахмети се сретна со Митов: Да се даде уште една шанса на договорот од 2 јуни

Утрински - 14.06.2015

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, денеска во Тетово се сретна со министерот за надворешни работи на Република Бугарија, Даниел Митов, кој беше придружуван од заменик министерот за надворешни работи, Валентин Пориазов и бугарскиот амбасадор во ...

Средба Ахмети - Митов

Алсат-М

Во Тетово средба Тачи - Митов

Канал5

Ахмети и Тачи на одделни средби со бугарскиот МНР

Телеграф

Ахмети и Тачи го брифираа бугарскиот министер Митов за македонската криза

Кирилица

Нова ТВ +инфо МКД Репортер Репортер Пулс24 Република Либертас

32 поврзани вести »

Македонија од утре во жолта фаза

Утрински - 14.06.2015

Целата територија на Република Македонија од утре, понеделник, ќе биде зафатена со повисоки температури кои ја дефинираат жолтата (алертна) фаза, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Од понеделник жолта фаза во Македонија

Макфакс

ВНИМАВАЈТЕ: Македонија од утре во жолта фаза

Press24

Метео алармот активиран: Внимавајте, Македонија од утре во жолта алертна фаза

Курир

Македонија од утре во жолта фаза

Сител

Нетпрес А1 On Телеграф Нова ТВ Алфа Репортер +инфо МК News

30 поврзани вести »

Со грант за самовработување до сопствена ординација

Канал5 - 14.06.2015

Користејќи грант преку програмата за самовработување битолчанката Марија Иванова успеала да отвори сопствена стоматолошка ординација. Информација за тоа како да ја реализира својата идеја добила од Агенцијата за вработување кога отишла да се ...

Повик до сите невработени лица!

Факултети

Повик до сите невработени лица!

Скопје инфо

ЈАВЕН ОГЛАС: Вработете се преку програмите за самовработување

Фактор

Грантови од по 201.000 денари за 400 нови старт – ап компании

Бизнис Инфо

Press24 МРТ Алфа Нетпрес Курир Н.Македонија Lider IT.mk

44 поврзани вести »

Кузмановски е замената за Миркуловски

Курир - 14.06.2015

Македонската ракометна репрезентација последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство во Полска против Чешка ќе го игра без Филип Миркуловски, а на негово место е повикан Горан Кузманоски. Миркуловски се повреди на синоќешниот тренинг.

Кузманоски го менува повредениот Миркуловски

+инфо

Кузмановски е замената за Миркуловски

Нетпрес

Посилни од се: Чешка нема каде да бега од „црвено-жолтата“ фурија

Екипа

Филип Лазаров: Извојувавме една многу важна победа благодарение на оваа публика!

24 Ракомет

Утрински 24 Вести 24 Вести Телма Утрински Канал5 Нетпрес Дерби

44 поврзани вести »

Состанок на Меѓуакадемискиот совет на ЈИЕ

Канал5 - 12.06.2015

Резултатите од досегашната соработка и заедничките проекти на кои работат академиите, како и можностите за продлабочувањето и проширувањето на научно-истражувачката соработка помеѓу академиите во Југоисточна Европа ќе бидат тема на разговор на ...

Меѓуакадемскиот совет на Југоисточна Европа

Телма

Научно - културната дипломатија ќе решава кризи од регионот

Телма

Науката да му помогне на регионот на патот кон ЕУ

Утрински

Научна и културна дипломатија наспроти политиката, сугерираат академиците од ЈИЕ

Сител

Репортер Курир Сител Репортер Алфа Алфа Денешен Н.Македонија

29 поврзани вести »

Почнува кампањата „Лето без пожари“

Алсат-М - 14.06.2015

На платото пред жичницата на Средно Водно, денеска ќе започне реализацијата на кампањата „Лето без пожари“. Основна цел на оваа кампања е заштита и зачувување на зелените шумски површини, земјоделско земјиште, ливади и пасиштата од пожари во текот ...

Кампања „Лето без пожари“

Утрински

„Лето без пожари“ – кампања на МВР и македонски шуми

Канал5

Промовиран проектот „Лето без пожари“

Алсат-М

Почнува кампањата „Лето без пожари“

Нетпрес

МКД А1 On Нетпрес Сител Телеграф Сител Телеграф Press24

29 поврзани вести »

Македонскиот правопис им стави крај на негирањата

Дневник - 09.06.2015

Прогласувањето на македонскиот правопис и азбука значеа крај на негирањата на македонскиот идентитет и прогласувањата на македонската држава за вештачка форма, нагласи академик Владо Kамбовски, претседател на МАНУ, на вчерашниот свечен собир по ...

70 години од објавувањето на Правописот

Телма

Одбележана 70-годишнината од објавувањето на македонскиот правопис

Канал5

Одбележана 70-годишнината од македонскиот правопис

Телма

Свечен собир по повод 70 години од објавувањето на македонскиот правопис

Канал5

Курир А1 On Press24 Нетпрес Репортер Сител Сител Press24

29 поврзани вести »

Милан бара „план Б“ за Златан Ибрахимовиќ

Екипа - 14.06.2015

Раководството на Милан освежено со милионите на новиот акционер во клубот дефинитивно е решено да направи тим за респект. Џексон Мартинез од Порто е веќе договорен, а желба на „росонерите“ е во екипата да биде вратен и Златан Ибрахимовиќ, трансфер ...

Ибрахимовиќ кажа „ДА“

СуперСпорт

Златан Ибрахимовиќ и Мартинез одат во Милан

Дневник

Ибрахимовиќ: Имам договор со ПСЖ и планирам да го испочитувам

Екипа

Нема повеќе дилеми: Златан откри каде ја продолжува кариерата

СуперСпорт

24Фудбал Спортски Спортклуб Макфакс Курир SportMedia Дерби ЗаЗабава

43 поврзани вести »