TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-06-08 - 2015-06-14

Викендов топол бран ќе ја зафати Македонија

Репортер - 12.06.2015

Подрачјето на Македонија од утре постепено ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од југ, која во наредните денови ќе услови повисоки дневни температури од просекот за овој период од годината.

Ќе не „удри“ топлотен бран

еМагазин

Вонредна прогноза - од утре повисоки температури, во понеделник до 38 степени!

Канал5

Од утре тропски температури до 38 степени

24 Вести

Од утре тропски температури до 38 степени

Утрински

Курир Press24 Телеграф Нетпрес Кирилица Press24 Алфа А1 On

28 поврзани вести »

Во ултра тесен фустан Ким го покажа стомачето

ЗаЗабава - 14.06.2015

Риалити ѕвездата Ким Кардашијан неодамна потврди во јавност дека повторно е бремена, но тоа не значи дека има намера да се откаже од супер тесните фустани кои едноставно ги обожава. Ким и Кање овојпат најавија дека ќе добијат син, а според нивните ...

ГАЛЕРИЈА Ким го покажа трудничкото стомаче во тесен фустан, без градник

+инфо

Ќе посакате никогаш да не бидете славни: Видео од Ким како бега од папараците

Хитпортал

Ким бара совети за слабеење од Џесика Симпсон

Локално

Кание Вест троши милиони за неродено дете

Локално

Канал5 +инфо Точка Локално ЗаЗабава Убавина и Здравје Вечер Прес Пулс24

41 поврзани вести »

За вечерва најавено невреме во источните делови од земјава

Утрински - 14.06.2015

Струмичката котлина, Делчево, Берово и Велешко вечерва се очекува да бидат зафатени од невреме, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Според податоците со кои располага Одделението за анализа и прогноза на време и радарските слики ...

УХМР: Вечерва невреме во источните делови од земјава

Алсат-М

УХМР: Вечерва невреме во источните делови од земјава

Канал5

УХМР за вечерва најавува невреме

Курир

Вонредна прогноза на УХМР: Вечерва невреме во Струмица, Делчево, Берово и Велес

МКД

Сител Кирилица Нетпрес +инфо Р.С.Европа Телеграф А1 On Репортер

40 поврзани вести »