TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-06-22 - 2015-06-28

Времето денска во Македонија ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд

Репортер - 28.06.2015

Времето денска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во западните и северните делови. Попладне ќе има услови за локална појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Променливо облачно со врнежи од дожд

Сител

ВРЕМЕ: Променливо облачно и дождливо

Телеграф

Каккво време не очекува денеска?

Курир

Денеска променливо облачно - Од пладне услови за повремен дожд

Сител

Press24 Тера Република Sky Sky Денешен Вистина.мк Lider

156 поврзани вести »

Мирни протести во Тунис во чест на загинатите

Канал5 - 28.06.2015

Демонстрации во туниското летувалиште Сус каде беа масакрирани 39 туристи. Демонстрантите на мирен протест се прошетаа низ градот во знак на солидарност со семејствата на жртвите во терористичкиот напад во петокот кога припадници на ИСИС влегоа на ...

Илјадници Тунижани излегоа на улиците со запалени свеќи за помен на жртвите

Канал5

Илјадници туристи го напуштаат Тунис

Дневник

Европските туристички агенции евакуираат илјадници лица по нападот во Тунис

А1 On

Херој на масакрот во Тунис: Примил три куршуми за да ја заштити свршеницата!

+инфо

Press24 Press24 Телеграф Сител Курир Р.С.Европа МКД Сител

194 поврзани вести »