TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-06-29 до 2015-07-05

Летечкиот Монфис со нов поен за паметење (Видео)

Дерби - 05.07.2015

Гаел Монфис со години наназад е миленик меѓу тениските фанови поради атрактивната игра и неверојатното шоу кое го приредува на натпреварите, а неговата последна бравура можевме да ја видиме на вчерашниот меч од третото коло на Вимблдон на кој играше ...

Вимблдон: Мареј, Бердих и Федерер сигурни, крај за Монфилс

СуперСпорт

Спектакуларен волеј со скок на Монфилс…

Екипа

Зошто не се игра тенис в недела на Вимблдон?

Екипа

Ана Ивановиќ го отпушти тренерот

Екипа

Кајгана Спортклуб Спортклуб Спортклуб Спорт365 Вечер Вечер Република

176 поврзани вести »

Антиќ го потпиша договорот со Фенербахче

+инфо - 04.07.2015

Македонскиот кошаркарски интернационалец Перо Антиќ го потпиша договорот со својот нов клуб турскиот Фенербахче. Како и што беше најавено денеска крилниот центар беше претставен како голема ѕвезда, односно како играч кој веќе има две титули европски ...

Што напишаа американските медиуми за заминувањето на Антиќ од НБА?

Идивиди

Фенербахче ја претстави македонската кошаркарска ѕвезда

Сител

Антиќ: Не можев да ја одбијам понудата на Обрадовиќ

Нетпрес

Перо Антиќ го потпиша договорот со Фенерабахче

Кирилица

Курир Телма Дерби Дерби Р.С.Европа ЗаЗабава Вест Утрински

145 поврзани вести »

ДУИ : Името дел од пакетот во подоцнежната фаза

24 Вести - 04.07.2015

По Тачи и Ахмети со порака спорот со името ќе биде дел од пакетот за кој лидерската четворка ќе разговара, но во подоцнежната фаза од преговорите. Од ДУИ брифираат дека засега името не се отворило на лидерските средби, но и тврдат дека во за решение ...

И од ДУИ тврдат дека името е дел од пакетот, ама во подоцнежната фаза

+инфо

ДУИ : Името подоцна во партиските преговори

Локално

Нова лидерска средба од понеделник

еМагазин

ДУИ: Името подоцна во партиските преговори

Репортер

Кирилица Либертас Вечер Дневник Sky Sky Телма 24 Вести

95 поврзани вести »

Полицаец и инспектор барале поткуп од мигранти

Телма - 04.07.2015

Додека македонските граѓани се мобилизираат да им помогнат на мигрантите со храна а државата им овозможи 72 часовен престој, полицајци од гевгелија се обиделе да ги измамам и да заработата. Полицајците биле добро организирани.

Полицаец и инспектор барале поткуп од мигранти

Тера

Над 1.000 мигранти поминуваат низ Македонија дневно

+инфо

Над 1.000 мигранти дневно поминуваат низ Македонија

А1 On

Полицајци барале мито од сириски мигранти

Фокус

Алфа Вечер Бриф Либертас Дневник Кирилица Sky Правдико

91 поврзани вести »

Одѕивот на референдумот во Грција досега 35 проценти

24 Вести - 05.07.2015

Неколку часа по отворањето на избирачките места во Грција, значителен број Грци веќе го дале својот глас на референдумот за условите на меѓународните кредитори, јави БТА. Приватната телевизија Мега соопшти дека одѕивот на избирачите е исклучително ...

На референдумот во Грција излезени доволно гласачи за да се смета за валиден

24 Вести

Експертите за ТРЕНД: Референдумот одлучувачки за иднината на Грција

24 Вести

Први официјални резултати: 60,4 отсто гласале „НЕ“

Телма

Во водство ОXI

Телма

24 Вести Нова ТВ Deutsche Welle Нова ТВ Утрински Вест Алсат-М Алсат-М

133 поврзани вести »