TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-07-06 до 2015-07-12

Ципрас: Грција е подготвена за компромис со кредиторите

24 Вести - 12.07.2015

Грција е подготвена за компромис и пореди тоа договорот со кредиторите може да се постигне уште денеска, изјави грчкиот премиер Алексис Ципрас при пристигнувањето на самитот на еврозоната. - Подготвен сум за уште чесен компромис.

Ципрас: Грција е подготвена за компромис со кредиторите

Телма

Голема неизвесност на опстанокот на Грција во еврозоната

Нова ТВ

Оланд: Грција мора да остане; Меркел: Не по секоја цена

Deutsche Welle

Во Брисел уште се преговара

Deutsche Welle

Утрински Р.С.Европа Р.С.Европа МКД МКД МКД МКД Телеграф

326 поврзани вести »

Клинтон: Вучиќ да дојдеше малку подоцна немаше да има инцидент

Нова ТВ - 12.07.2015

Бил Клинтон смета дека до инцидентот во Поточари немало да дојде, доколку српскиот премиер Александар Вучиќ пристигнел малку подоцна. Како што пишуваат српските медиуми, поранешниот претседател на САД жали поради инцидентот, но истакнал дека до него ...

Кој ја отфрли раката на помирување?

Deutsche Welle

Претседателството на БиХ го осуди нападот врз Вучиќ во Сребреница

Утрински

БиХ го осуди нападот врз Вучиќ во Сребреница

Р.С.Европа

Бил Клинтон: Ако дојдеше Вучиќ подоцна, тоа немаше да се случи

МКД

Телеграф Тера Идивиди +инфо МК News Алфа Канал5 Локално

245 поврзани вести »

Неуспехот на европската визија на Германија

+инфо - 12.07.2015

По падот на Берлинскиот ѕид, лидерството на Европа беше цврсто во француски раце.Додека Германија беше преокупирана со повторното обединување, Жак Делор, тогашниот претседателот на Европската комисија, беше движечката сила зад Договорот од Мастрихт, ...

Меркел: Европска перспектива за Западен Балкан

Deutsche Welle

На Балканот, сите се оградуваат од Грција

Deutsche Welle

Кризата во Грција не е пречка Балканот да влезе во ЕУ

Вест

Шпигл: Мораме да го раскинеме ѓаволскиот пакт со САД

МКД

МК News Точка Н.Македонија Шеталиште Репортер еМагазин Телма Телма

180 поврзани вести »

Времето денеска: Сончево и топло

24 Вести - 12.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево. Ќе дува со слаб, а долж Поварадарието и во источните делови умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура се спушти до 9 степени, а дневната ќе се движи од 28 до 35 степени.

Денеска сончево и топло со УВ индекс 9

МКД

НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ ОД ДОМА: УВ зрачењето е 9

Телеграф

Сончево и топло време

А1 On

Претежно сончево со слаб ветер

Кајгана

+инфо Сител Н.Македонија Канал5 Локално Шеталиште МетеоПро Нетпрес

119 поврзани вести »

Ѓоковиќ ја одбрани титулата за хет-трик во сеанглискиот клуб

Телма - 12.07.2015

Првиот рекет во светот Новак Ѓоковиќ триумфираше на Вимблдон откако во финалето го совлада вториот светски тенисер Рожер Федерер со 3:1 (7:6 (7:1); 6:7 (10:12); 6:4 и 6:3). Ѓоковиќ во репризата на ланското финале го совлада големиот ривал и со тоа ...

Новак Ѓоковиќ ја одбрани титулата на Вимблдон

24 Вести

Федерер: Новак го заслужи трофејот

Дерби

Ѓоковиќ одново го надигра Федерер за одбрана на титулата на Вимблдон

Дерби

Досега нечуено: Како се мотивираше Новак? (ВИДЕО)

Дерби

Нова ТВ Алсат-М Спортски Утрински Хитпортал ЗаЗабава СуперСпорт СуперСпорт

174 поврзани вести »

Бомбата за „Монструм“ и неактивирана прави штета

Дневник - 12.07.2015

Шест месеци минаа откако претседателот на СДСМ, Зоран Заев, најавува дека најсилно ќе бидат детонирани бомбите за убиството кај Смилковското Езеро, за затворањето на „А1“, за името, но с` останува само на најави оти креаторот и презентер на проектот ...

Збор-два пред заминувањето на Нуланд

Репортер

Кукавичко јајце подметнато како вест

СПФМ

Збор-два пред заминувањето на Нуланд

Либертас

Заев доби поддршка од опозицискиот блок

24 Вести

Телеграф +инфо А1 On Канал5 Локално Макфакс Либертас Бриф

115 поврзани вести »

Политички оксиморон: бомбаш-преговарач?!

Република - 11.07.2015

Еден од опо­зи­ци­ски­те ју­риш­ни­ци, пред­вод­ни­ци на Кан­вас во Ма­ке­до­ни­ја, не­о­дам­на на­пи­ша хим­на во кој го гло­ри­фи­ку­ва­ше ли­де­рот. Во епот за бом­ба­шот, не ште­деј­ќи епи­те­ти и хи­пер­бо­ли, тој ве­ли: „За­ев се над­ми­на ...

Заев доби поддршка од опозицискиот блок, побараа друга личност од ВМРО-ДПМНЕ за преговори

24 Вести

Коалициските партнери го поддржаа Заев

Телма

Заев ја доби целосната поддршка од коалициските партнери

Нова ТВ

Заев доби поддршка - опозицискиот блок не му верува на Груевски!

Deutsche Welle

Фокус Идивиди +инфо Точка Макфакс Репортер Либертас Кирилица

99 поврзани вести »