TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-07-13 - 2015-07-19

Бегањето од договор не значи спас од избори

Република - 19.07.2015

Ненад Мирчевски 1. „Бул­до­же­рот“ дој­де и си за­ми­на. Ви­кто­ри­ја Ну­ланд не по­тро­ши по­ве­ќе од еден час во раз­го­во­ри со ли­де­ри­те на по­ли­тич­ки­те пар­тии. И овој пат ни­што од дол­го по­са­ку­ва­на­та стран­ска ди­рект­на по­мош за ...

САД ќе го зголемат притисокот над Русија, ако конфликтот во Донбас продолжи

Локално

Нуланд со честитки до Груевски за решавањето на политичката криза

Утрински

Груевски телефонски разговарал со Нуланд

Канал5

Нуланд со честитки до Груевски за решавањето на политичката криза

Press24

Телеграф Р.С.Европа МРТ Курир А1 On МКД Макфакс Капитал

263 поврзани вести »

Груевски: Договорот обезбедува напредок на државата

Утрински - 19.07.2015

По завршувањето на неколкумесечните преговори помеѓу лидерите на најголемите политички партии со посредство на еврокомесарот Јоханес Хан и постигнувањето на договор во вторникот доцна вечер, премиерот Никола Груевски во интервју за „Нетпрес“ зборува ...

Груевски за Нетпрес- народот е најсилна гаранција дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори

Канал5

Груевски: Народот е најсилна гаранција дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на следните избори

Канал5

Груевски тврди дека договорот од Пржино носи напредок

24 Вести

Груевски: Ќе го поразиме СДСМ

Алсат-М

Алсат-М А1 On А1 On Телеграф Репортер Репортер МРТ МКД

216 поврзани вести »

Утре сончево, и многу топло, УВ индексот ќе изнесува 9. темпeратурата до 40 степени.

Канал5 - 19.07.2015

Времетo во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Ќе биде уште потопло - какво време не очекува наредната недела

Press24

Времето утре – многу топло со температура до 39 степени

А1 On

Денеска уште пожешко време со пеколни температури до 40 степени!

МКД

Време: Сончево и топло

А1 On

Press24 Press24 Press24 МКД Сител МРТ Sky Локално

182 поврзани вести »

Мијушковиќ: Со помош од публиката можеме да го поминеме АПОЕЛ

Канал5 - 19.07.2015

Црногорскиот интернационалец во редовите на Вардар, Немања Мијушковиќ кој во Никозија го имаше својот прв официјален меч во „црвено-црниот“ дрес, верува дека неговиот нов тим има сила со поддршка од навивачите да го елиминира АПОЕЛ во квалификациите ...

Во АПОЕЛ немирни, во Вардар наострени

Дневник

Мијушковиќ: Со помош од публиката можеме да го поминеме АПОЕЛ

+инфо

Пасиенсиа со три промени во составот за реваншот со Вардар

SportMedia

Мијушковиќ: Со помош од публиката можеме да го поминеме АПОЕЛ

А1 On

Телеграф SportMedia SportMedia Екипа SportMedia SportMedia SportMedia Екипа

260 поврзани вести »

Нареден неработен ден дури во август - Ова се деновите за одмор

Сител - 19.07.2015

Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам, беше неработен ден. Добивме три дена одмор, а до крајот на годината ни остануваат уште пет неработни денови. • 02 август (недела), Ден на Републиката, односно 3 август (понеделник) е неработен ден • 08 ...

Нареден неработен ден дури во август - ова се деновите за одмор

Press24

100 загинати во бомбашки напад во Ирак

Телма

Крвав рамазан во Ирак – исламската држава уби 120 луѓе

Канал5

Повеќе од 100 луѓе загинаа во бомбашки напад во Иран

Фокус

Макфакс Р.С.Европа Курир МКД Макфакс Нова ТВ Точка Бриф

224 поврзани вести »

Грција: прво фарса, потоа потиштеност

+инфо - 19.07.2015

Алексис Ципрас и неговите колеги од владата во Атина се самопрогласени марксисти, но тие го имаат заборавено предупредувањето дека големите светски историски случувања и личности се појавуваат, така да се каже, два пати: првиот пат како трагедија; ...

Ципрас повеќе не спие и не јаде, загрижено вели мајка му

Нова ТВ

Мајката на Ципрас: Мојот син не спие и не јаде од премногу работа

+инфо

Се готви страшна одмазда за Варуфакис

Репортер

(Фото) Мајката на Ципрас загрижена, син и ни јаде, ни спие

еМагазин

Локално Република Sky МК News Deutsche Welle Deutsche Welle Телма Телма

221 поврзани вести »