TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-07-13 до 2015-07-19

Бегањето од договор не значи спас од избори

Република - 19.07.2015

Ненад Мирчевски 1. „Бул­до­же­рот“ дој­де и си за­ми­на. Ви­кто­ри­ја Ну­ланд не по­тро­ши по­ве­ќе од еден час во раз­го­во­ри со ли­де­ри­те на по­ли­тич­ки­те пар­тии. И овој пат ни­што од дол­го по­са­ку­ва­на­та стран­ска ди­рект­на по­мош за ...

САД ќе го зголемат притисокот над Русија, ако конфликтот во Донбас продолжи

Локално

Горан Михајловски - Сакам да кажам - Нова година

Вест

Пресуда за Заев на 24 април

Република

Притисок за финален договор: Кај што застана Нуланд, ќе продолжи Хан!

Deutsche Welle

Утрински Р.С.Европа Р.С.Европа Алсат-М МКД +инфо +инфо Алфа

199 поврзани вести »

Времето утре – многу топло со температура до 39 степени

А1 On - 19.07.2015

Времетo утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Време: Сончево и топло

А1 On

Утре температури до 40 степени, УВ-индекс 9

Н.Македонија

Сончево и многу топло

Канал5

Утре сончево, и многу топло, УВ индексот ќе изнесува 9. темпeратурата до 40 степени.

Канал5

Локално Press24 МРТ Lider Sky Sky Р.С.Европа Хитпортал

166 поврзани вести »

Ципрас повеќе не спие и не јаде, загрижено вели мајка му

Нова ТВ - 19.07.2015

Алексис Ципрас повеќе не јаде и не спие и мајка му е многу загрижена за него, вели Аристи Ципрас, 73 години, мајката на грчкиот премиер за неделникот Параполитика. “Во последно време Алексис не јаде, повеќе не спиe, но нема избор, има долг кон ...

Мајката на грчкиот премиер: Мојот син не спие и не јаде

МК News

Грција: прво фарса, потоа потиштеност

+инфо

Мајката на Ципрас: Мојот син не спие и не јаде од премногу работа

+инфо

Грција – од спектакл до ќор-сокак

Локално

Република еМагазин Sky Телма Телма Нова ТВ Deutsche Welle Deutsche Welle

204 поврзани вести »

Нареден неработен ден дури во август - Ова се деновите за одмор

Сител - 19.07.2015

Рамазан Бајрам, првиот ден на Рамазан Бајрам, беше неработен ден. Добивме три дена одмор, а до крајот на годината ни остануваат уште пет неработни денови. • 02 август (недела), Ден на Републиката, односно 3 август (понеделник) е неработен ден • 08 ...

Нареден неработен ден дури во август - ова се деновите за одмор

Press24

Дебарските верски старешини заедно и за Бајрам

Дневник

Големиот муслимански празник - крвав во Ирак

Интересно

Дебарските верски старешини ја продолжуваат вековната традиција на соживот

Сител

Канал5 Вечер Press24 Телма 24 Вести 24 Вести 24 Вести Телма

135 поврзани вести »

Случај Пешевски: Хроника на една ненајавена политичка смрт

Нова ТВ - 18.07.2015

И што да се каже после целиот скандал со Пешевски- тепањето на Саше Политико? Што да се каже после повикот на ВМРО-ДПМНЕ дека "следниот пат, и СДСМ и платениците како Политико и слични на него треба да бидат свесни дека ќе се носат со последиците ...

Како во Европа си поминуваат „авантуристите“?

Канал5

Случај Пешевски: Хроника на една ненајавена политичка смрт

Либертас

Саше Политико: Сител лаже, Секуловска ти благодарам!

Репортер

Саше Политико: Сител лаже, Секуловска ти благодарам!

Либертас

Вест Репортер Либертас Sky 24 Вести 24 Вести 24 Вести 24 Вести

131 поврзани вести »