TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-07-13 до 2015-07-19

Голема трагедија вчера ја потресе Македонија - загина 6-годишно девојче

Точка - 16.07.2015

Шестгодишно девојче го загуби животот додека си играло во двор со други деца. Според првичните полициски информации, вчера околу 18:00 часот во Неготино, Миа Ј., родена 2009-тата година во двор додека се играла со други деца, била притисната од дел ...

Загина шестгодишно девојче во Неготино

Утрински

Приколка згмечи 6-годишно девојче во Неготино

Вест

Детали од несреќата во која животот го загуби 6-годишно девојче

МКД

ПРИ ИГРАЊЕ: Починало шестгодишно девојче од Неготино

Телеграф

БркајРабота Орбис Кајгана Дума Канал5 Сител Локално Точка

40 поврзани вести »

Андреев против АПОЕЛ со четворица дефанзивци, Велковски во среден ред и – двајца напаѓачи!

SportMedia - 19.07.2015

Македонскиот фудбалски шампион Вардар со сосема друга формација, со повеќе напаѓачки опции задутре ќе се обиде да ја искористи шансата да го победи кипарски АПОЕЛ, макар и минимално, за да успее да го обезбеди третото коло во квалификациите за ...

Андреев: Ништо не е готово, рано е за славје

Утрински

„Очекуваме тежок натпревар и во Скопје

СуперСпорт

Андреев: Ништо не е готово, рано е за славје

Идивиди

Андреев: Ништо не е готово, рано е за славје

+инфо

А1 On Канал5 Курир Република Lider 24Фудбал Дерби Екипа

39 поврзани вести »

Дејвис куп: Македонија – Грција 2:0

+инфо - 19.07.2015

Македонската тениска репрезентација ја победи Грција со 2-0 во дуел за пласман од петтото до осмото место во Третата европска зона од Дејвис купот. Триумфот на Македонија го обезбедија Димитар Грабул кој беше поуспешен од Кристос Антонопулос 6:4 и ...

Дејвис куп: Македонија – Грција 2:0

Идивиди

Дејвис куп: Македонија–Грција 2-0

Дневник

Дејвис куп: Македонија- Грција 2:0

Курир

Дејвис Куп: Грабул и Јотовски ја решија Грција

Дерби

Екипа Екипа Телеграф +инфо А1 On Спорт365 Н.Македонија Локално

39 поврзани вести »

Во Стар Дојран презентација на „Македонија вработува“

МКД - 18.07.2015

Агенцијата за вработување на Република Македонија денеска во Стар Дојран од 11 до 15 часот ќе го презентира проектот „Македонија вработува“. На специјални штандови заинтересираните ќе можат да се запознаат со придобивките од проектот и поволностите ...

Промоција на проектот „Македонија вработува“ во Стар Дојран

Телеграф

Промоција на проектот „Македонија вработува“ во Стар Дојран

Алфа

Промоција на проектот „Македонија вработува“ во Стар Дојран

Сител

Промоција на проектот „Македонија вработува“ во Стар Дојран

Канал5

Денешен Република Репортер Вечер Курир Нетпрес Press24 Lider

39 поврзани вести »

Во близина на Париз спасени 18 заложници

Шеталиште - 14.07.2015

Спасени заложниците од рацете на вооружени напаѓачи кои упаднале во продавница за облека во еден трговски центар во близина на главниот град на Франција Париз. Француските безбедносни сили најпрвин истакнаа дека бројот на заложници изнесува 10, а ...

Заложничка драма во трговски центар во близина на Париз

Телма

Франција - Ослободени 18 заложници во Трговски центар

Р.С.Европа

Заложничка драма во Париз, ослободени 18 лица

Утрински

Вооружени луѓе држат десетина заложници во продавница во близина на Париз

МКД

МКД Тера Кајгана Алфа Кајгана Алфа +инфо А1 On

39 поврзани вести »

Почина и ранетиот морнар во Чатануга

Дневник - 19.07.2015

Бројот жртвите во нападот врз двата центра за регрутација во градот Чатануга во американската сојузна држава Тенеси се искачи на пет, откако во саботата почина морнарот што беше ранет, објавија властите, пренесува „Њујорк пост“.

Почина уште еден маринец по нападот во Тенеси

Телеграф

САД: Почина еден од ранетите во нападот во Чатануга

Fox.mk

САД: Почина еден од ранетите во нападот во Чатануга

Макфакс

ФБИ: Се уште не се познати причините за убиството на маринците во Тенеси

24 Вести

Утрински Р.С.Европа Телеграф +инфо Алфа А1 On Кајгана Сител

38 поврзани вести »