TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-07-13 - 2015-07-19

Нуклеарниот договор со Иран доставен до Конгресот на САД

24 Вести - 19.07.2015

Американскиот Стејт департмент соопшти дека денеска на усвојување во Конгресот на САД го доставил договорот за иранската нуклеарна програма, што го постигнаа Иран и шесте светски сили. Во соопштението се посочува дека заедно со Договорот, до ...

Нетанјаху бара „поповолен“ нуклеарен договор со Иран

24 Вести

Али Хамнеи: Политиката на Иран кон арогантните САД нема да се промени

Дневник

Нуклеарниот договор со Иран доставен до Конгресот на САД

А1 On

Нуклеарниот договор со Иран доставен до Конгресот на САД

Алфа

Р.С.Европа +инфо А1 On Кирилица Република Алсат-М Макфакс Р.С.Европа

172 поврзани вести »

Медиумскиот кукавичлук на власта

Окно - 18.07.2015

Физичките напади врз Саше Ивановски – Политико покажуваат комплетно непочитување ни на законите, ни на обичната човечка пристојност. Напротив, тие покажуваат еден кукавички бес, страв од јавниот суд, па дури и задоволување на најниските садистички ...

Медиумскиот кукавичлук на власта

Либертас

ВМРО-ДПМНЕ: Срамна реакцијата на ЗНМ за Саше Политико

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ: ЗНМ охрабрува рушење на слободата на говор и приватноста

Фокус

(ВИДЕО) Инцидентот на Саше Политико со “Сарма“ стаса и во вестите во Северна Кореја!

Репортер

Нетпрес Сител Репортер +инфо Репортер Кирилица Press24 Окно

110 поврзани вести »

Шојбле: Не сум во конфликт со Меркел поради Грција

Утрински - 19.07.2015

Еден од највозрасните и најпочитувани германски политичари во последнивте неколку децении, министерот за финансии Вофганг Шојбле тврди дека неговиот црвст став кон потребата за штедење во Грција е исправен и негира дека е во конфликт со канцеларката ...

Палестинката која се расплака пред Меркел - останува во Германија

Утрински

Земјите надвор од еврозоната се погласни против еврото

Дневник

Вофганг Шојбле: Немаме конфликт со Меркел поради Грција

Репортер

Шојбле: Не сум во конфликт со Меркел поради Грција

Алфа

Сител Факултети А1 On Макфакс Р.С.Европа Макфакс Вечер Прес Либертас

121 поврзани вести »

Во Дојран врие од туристи, државата со поддршка за развој на градот

Курир - 19.07.2015

Во шпицот на летната сезона љубителите на пишаниот збор ќе може бесплатно да читаат на Дојранското крајбрежје. Стартуваше првата билбиотека на плажа која официјално се отвори на Градската плажа во Дојран, што на читателската публика ќе и понуди ...

Репортажа на АЛФА: Во Дојран врие од туристи

Нетпрес

ВРИЕ ОД ТУРИСТИ: Дојран доживува препород - државата со поддршка за развој на градот

Press24

Дојран доживува препород

Пулс24

Дојран преплавен од туристи, државата со поддршка за развој на градот

Денешен

Република МК News Вистина.мк Алфа Panika.be Канал 77 Република Канал5

78 поврзани вести »

В среда седница за укинување на лустрацијата

Алсат-М - 17.07.2015

Предлог-законот за укинување на законот за лустрација влезе во собраниска процедура и е ставен на дневен ред на седницата на 22 јули. Со предлогот, потпишан од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, се предвидува и забраната за вршење јавна функција за ...

На 22 јули пратениците ќе гласаат за укинување на лустрацијата

Вечер Прес

Димовски: Жртви се кодошените, а не лустрираните

24 Вести

Собраниската комисија го поддржа запирањето на лустрацијата

Телма

Димовски: Жртви се кодошените, а не лустрираните

Утрински

Сител Нетпрес А1 On МРТ МРТ Р.С.Европа Репортер Телеграф

75 поврзани вести »

У 20 Македонија седма на ЕП во Унгарија дивизија Б

Канал5 - 19.07.2015

Репрезентацијата на Македонија за кошаркари до 20 години го освои седмото место на Европското првенство дивизија Б во Сехешфехервар Унгарија. Во дуелот за седмата позиција нашите млади кошаркари денеска ја совладаа селекцијата на Луксембург со 86-75.

Младите кошаркари седми на еп во Унгарија

Телма

Македонија го освои седмото место на ЕП Б-дивизија во Унгарија

Утрински

Македонските млади кошаркари седми на ЕП Б-дивизија

Дневник

Македонија заврши седма на ЕП: Младинците се простија со триумф над Луксембург

SportMedia

+инфо МКД Телеграф Дерби Спортклуб Екипа А1 On Вечер Прес

103 поврзани вести »