TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-07-13 - 2015-07-19

Српската граница од утринава затворена за мигрантите

Фокус - 19.07.2015

Србија вели дека границата ќе остане затворена се додека кампот во Прешево е преполн Српските власти одлучиле да ја затворат границата со Македонија, на Табановце, за мигрантите и тоа е сторено утринава околу 7 часот, дознава НОВА .

МВР: Нема официјална потврда дека границата со Србија е затворена за мигрантите

Фокус

Гужва на Блаце

24 Вести

Мигрантите остануваат во Македонија

Утрински

Преминот кај Табановце отворен за преминување

Алсат-М

Телма Дневник Р.С.Европа Р.С.Европа МКД +инфо Репортер Алфа

92 поврзани вести »

Бентеке во Ливерпул за 32.5 милиони фунти

Кајгана - 19.07.2015

Белгискиот фудбалски репрезентативец напаѓач Кристијан Бентеке и официјално премина од Астон Вила во Ливерпул. Кристијан Бентеке во следните 48 часа ќе ги мине медицинските прегледи, а потоа ќе потпише за Ливерпул.

Бентеке во Ливерпул

Сител

Падна договор: Бентеке за 32 милиони фунти во Ливерпул

SportMedia

Ливерпул ја доби битката за Бентеке

Дерби

Бентеке во Ливерпул за 32,5 милиони фунти

Макфакс

Екипа Спортклуб Спортски СуперСпорт Алфа СуперСпорт Дерби Дерби

92 поврзани вести »

Договорот од есен, летово преговори

Утрински - 19.07.2015

Политичкиот календар за наредните шест месеци е зафатен со активности во насока на спроведување на реформите пред изборите на 24 април в година На најголемите партии во земјава им претстојат четириесетина дена забрзани преговори околу Договорот што ...

Ахмети: Историски договор за Македонија

Кирилица

ДУИ дотура „етнички“ пипер во договорот од Пржино

Либертас

Партиските врвови повторно ќе одлучуваат наместо граѓаните

Н.Македонија

Ахмети: Ќе има лутење, но договорот ќе се спроведе

Фокус

Deutsche Welle 24 Вести Дневник Утрински Канал5 Телеграф Репортер Кирилица

57 поврзани вести »

Швајнштајгер: Манчестер е поголем клуб од Баерн

Канал5 - 18.07.2015

Новиот фудбалер на Манчестер Јунајтед Бастијан Швајнштајгер даде изјава со која сигурно ќе предизвика негативни реакции кај навивачите на неговиот поранешен клуб Баерн Минхен. Искусниот Германец на промоцијата ги шокира Баварците кога порача дека ...

Швајнштајгер: Манчестер е поголем клуб од Баерн

А1 On

Швајнштајгер: Манчестер е поголем клуб од Баерн

+инфо

Швајнштајгер: Манчестер е поголем клуб од Баерн

Репортер

(Видео) Манчестер Јунајтед тргна со победа на турнејата, првенец за новото засилување на „ѓаволите“

Спортклуб

МКД Екипа SportMedia Дерби Хитпортал Спортклуб СуперСпорт Спортски

83 поврзани вести »