TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-07-13 - 2015-07-19

Загина полицаец во пожарот во Атина

Кирилица - 19.07.2015

Грчките медиуми јавуваат дека во пожарот што ја зафати Атина е најдено тело на 47-годишен полицаец. Телото на 47-годишниот полицаец е најдено о во Атина, каде огнот се ширеше во петокот.За пожарот во Атина беа уапсени двајца мажи, од кои еден ...

Полицаец загина во пожарите во Атина

Локално

Пожарите во Грција ставени под контрола

Вечер Прес

Пожарите во Грција ставени под контрола

Утрински

Уапсени две лица поради пожар во Атина

Алсат-М

24 Вести Телма 24 Вести Телма Сител Сител Сител Телеграф

63 поврзани вести »

Преку проектот „Македонија вработува“ вработени се 3.570 лица

Дневник - 19.07.2015

Преку проектот „Македонија вработува“ вработени се 3.570 лица, изјави министерот за труд и социјална политика Диме Спасов по работниот престој во Струга каде што ги посети децата што ја користат владината услуга за бесплатен летен одмор.

Преку „Македонија вработува“, вработени се 3.570 лица

Sky

Со проектот „Македонија вработува“ вработени 3.570 лица

Утрински

Промоција на проектот „Македонија вработува“ во Стар Дојран

Канал5

Преку проектот „Македонија вработува“ досега вработени 3.570 лица

Канал5

Репортер Телеграф Сител МКД Press24 Телеграф Алфа Курир

62 поврзани вести »

Мигрантите ги запоседнаа границите

Утрински - 17.07.2015

Поради најавите за зголемен наплив на мигранти и Армијата ќе биде ангажирана да и помогне на полицијата во справувањето со напливот од мигранти По триесет мигранти на неколку часа во текот на денот - со оваа динамика полицијата и денеска ...

Иванов: АРМ ќе ѝ помага на полицијата во справување со мигрантите

Точка

Армијата ќе ѝ помага на полицијата околу транзитот на мигрантите

Sky

Армијата ќе `и помага на полицијата во справувањето со мигрантите

Утрински

Претседателот Иванов во посета на мигрантите

Телма

Канал5 Канал5 Телма Канал5 Нетпрес Press24 Телеграф Сител

41 поврзани вести »

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

Утрински - 19.07.2015

Ману Чао, револуционерниот музичар, активист и еден од најважните гласови на светската музика ќе го затвори годинешното јубилејното петто издание на Д Фестивал. Тој во Дојран доаѓа со својат бенд „Ла Вентура“, кој на Д Фестивал, ќе настапи во ...

Како газела си, те сакаме!

Вест

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

Нетпрес

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал во Дојран

Курир

Ману Чао ќе го затвори Д Фестивал

Алфа

Сител А1 On А1 On Press24 Press24 МКД Радио МОФ +инфо

59 поврзани вести »

НСДП: Договорот е шанса да се порази диктатурата на Груевски

Фокус - 16.07.2015

„Ние не веруваме дека за толку кратко време Груевски може да се трансформира од тиранин во демократ. Во секој случај, овој договор заслужува да му се даде шанса.“ -Постигнатиот договор за надминување на политичката криза може да биде добра шанса и ...

Заев: Договорот значи фер и демократски избори по долго време

Фокус

Договорот почнува да се реализира

Телма

НСДП: Изборот на специјалниот обвинител тест за одржливоста на Договорот

+инфо

НСДП: Постигнатиот договор – шанса да се порази диктатурата на Груевски

А1 On

Кирилица Кумановски м. Sky Призма Канал5 Алсат-М +инфо МКД

36 поврзани вести »

„Десен сектор“ го провоцира Порошенко

Deutsche Welle - 19.07.2015

Во украинскиот град Мукачево се одигруваат сцени со насилство како во мафијашки филмови. Во главна улога: десничарската организација „Десен сектор“. Претседателот Порошенко е во дилема. Градот Мукачево, кој се наоѓа на крајниот запад на Украина, ...

Будимпешта ќе ги заштити етничките Унгарци во Украина

Дневник

Доњецк повторно мета на бомбардирање

Р.С.Европа

Големи предизвици пред Порошенко

Сител

Големи предизвици пред Порошенко

Lider

Р.С.Европа Кирилица Локално Канал5 Телеграф +инфо А1 On +инфо

53 поврзани вести »