TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-07-13 до 2015-07-19

Пет работи што најмногу ги плашат девојките пред првиот секс

Runway - 19.07.2015

Кога е во прашање првиот сексуален однос, многу млади девојки чувствуваат страв и несигурност, што може да влијае на тоа да го одложуваат и избегнуваат првото водење љубов. Сексолозите посочуваат дека за правилно уживање во сексот важно е да се ...

Чудни и нелогични секс закони ширум светот

Runway

Еве кога една жена е целосно задоволна од сексот (18+)

Локално

Кога една жена е целосно задоволна од сексот (18+) ?

Репортер

6 причини зошто сексот на одмор е посебен

Среќа.mk

Република МК News Убавина и Здравје Пулс24 Турлитава Сител За Се Шеталиште

45 поврзани вести »

Велешани може да се капат во Младост и Бабуна, Вардар загаден

Дневник - 19.07.2015

Реката Вардар кај Велес е многу загадена и не може да се користи за капење и рекреација, езерото Младост и реката Бабуна се безбедни за капење, а реката Тополка е безбедна само во горниот тек, стои во најновиот јунски извештај од ЈЗУ Центар за јавно ...

Групна крштевка во водите на реката Бабуна кај Велес

Телеграф

ТРАДИЦИЈА: Возрасни и деца групно се крштеваа на реката Бабуна (ФОТО)

Телеграф

Групна крштевка во водите на реката Бабуна кај Велес

+инфо

Групна крштевка во водите на реката Бабуна кај Велес

А1 On

Н.Македонија Локално Сител Република Репортер Fox.mk Нетпрес Курир

29 поврзани вести »