TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-07-13 - 2015-07-19

Пасоши ќе се вадат и во сабота

еМагазин - 18.07.2015

Поради зголемениот интерес, типично за овој период од годината, пасоши ќе се издаваат и во сабота, соопштија од Министерството за внатрешни работи. Управните служби на МВР каде се издаваат патните исправи во овој летен период ќе работат и во сабота ...

Пасоши ќе се издаваат и во сабота

Канал5

Пасоши ќе се издаваат и в сабота

Фокус

Пасоши ќе се издаваат и во сабота

Вест

МВР ќе издава пасоши и утре

24 Вести

Сител А1 On Нетпрес +инфо Телеграф Кирилица МРТ Сител

25 поврзани вести »

Иванов: Доаѓа време на отрезнување и освестување

Канал5 - 15.07.2015

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов во денешното обраќање до граѓаните го поздрави постигнатиот договор меѓу лидерите на политичките партии и повторното воспоставување на политичкиот дијалог во рамки на институциите на Република Македонија.

Иванов: Доаѓа време на отрезнување и освестување

Утрински

Иванов: Доаѓа време на отрезнување и освестување

24 Вести

Иванов: Доаѓа време на отрезнување и освестување

Алсат-М

Иванов: Доаѓа време на освестување и отрезнување

Телма

Сител Телеграф Капитал Нетпрес МРТ Press24 Кирилица Курир

25 поврзани вести »

И велосипедите наскоро ќе може да се осигуруваат од кражба

Дневник - 19.07.2015

При самото купување велосипед во продавница на купувачот да му се понуди полиса од кражба или ризикот од кражба на велосипед да се вклучи дополнително во полисата за осигурување имот. Ова се неколкуте предлози на осигурувачите од покажаниот интерес ...

ЕЛЕМ вложува 710.000 евра за велосипедска патека кај езерото Козјак

МКД

Ќе се гради велосипедска патека околу езерото Козјак

Кирилица

Секоја чест: Тројца велосипедисти се искачија на Солунска глава со велосипеди

еМагазин

Рај за велосипедистите

Lider

Скопје инфо Канал5 Smartportal Н.Македонија Дневник Факултети Скопје инфо Канал5

37 поврзани вести »

МВР: 600 парчиња оружје и повеќе од еден тон дрога уништени во „Југохром“

Sky - 14.07.2015

Околу 600 парчиња оружје и повеќе од еден тон разновидна дрога денеска беа уништени во погоните на фабриката „Југохром“ во Јагуновце, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). „Во присуство на министерот за внатрешни работи и на членовите на ...

Во Југохром уништени запленети оружје и дрога

Канал5

Над еден тон дрога вредна скоро три милиони евра изгоре во „Југохром“

Дневник

Во „Југохром“ уништено запленето оружје и дрога

Утрински

Запалено големо количество оружје и дрога во печките на „Југохром“ (ФОТО)

МКД

Телеграф Нетпрес Телеграф А1 On Курир +инфо Press24 МРТ

24 поврзани вести »

Почина и ранетиот морнар во Чатануга

Дневник - 19.07.2015

Бројот жртвите во нападот врз двата центра за регрутација во градот Чатануга во американската сојузна држава Тенеси се искачи на пет, откако во саботата почина морнарот што беше ранет, објавија властите, пренесува „Њујорк пост“.

Почина уште еден маринец по нападот во Тенеси

Телеграф

САД: Почина еден од ранетите во нападот во Чатануга

Макфакс

Петмина загинати во вооружениот инцидент во Тенеси

Утрински

ФБИ: Се уште не се познати причините за убиството на маринците во Тенеси

24 Вести

Дневник Алфа +инфо Репортер Р.С.Европа Репортер МРТ Макфакс

36 поврзани вести »

Почнуваат преговорите за спроведување на Договорот од Пржино

Телма - 19.07.2015

Дали Државната изборна комисија ќе поднесе колективна оставка или само ќе биде реконструирана ќе треба да одлучат политичките партии на преговорите што веќе од утре ќе ги почнат на ниво на работни групи со посредство на белгискиот експерт Питер Ван ...

Од утре ќе се разговара за прочистување на изборачкиот список

24 Вести

Слобода од Пржино до „Илинденска“

Дневник

Почнуваат преговорите за спроведување на Договорот од Пржино (ВИДЕО)

Репортер

Почнува имплементација на договорот од Пржино

+инфо

Нова ТВ МКД 24 Вести Либертас Н.Македонија Вест Алфа Либертас

24 поврзани вести »