TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-07-13 - 2015-07-19

Заложничка драма во Париз, ослободени 18 лица

Утрински - 13.07.2015

Вооружени лица уторво упаднаа во продавница во трговскиот центар во Вилнев-ла-Гарен во Горна Сена во регионот на Париз, со цел да извршат грабеж. По три часа 18 вработени во продавницата „Примарк“, кои по нападот се сокриле во кантина во трговскиот ...

Заложничка драма во близина на Париз – вооружена група држи десетина граѓани

Канал5

Заложничка драма во трговски центар во близина на Париз

Телма

Ослободени 18 –те заложници во Париз

Канал5

Вооружен упад во трговски центар во реонот на Париз

Сител

Курир Алфа Нетпрес Кајгана Нетпрес Сител МКД Макфакс

35 поврзани вести »

Бартомеу доби нов мандат на чело на Барселона

Утрински - 19.07.2015

Жозеп Марија Бартомеу, досегашниот прв човек на европскиот и шпански фудбалски шампион Барселона, победи на претседателските избори во каталонскиот клуб и останува на својата позиција уште еден мандат.

Бартомеу останува на чело на Барселона

Канал5

Бартомеу доби нов мандат на чело на Барселона

А1 On

Лапорта не успеа, Бартомеу останува претседател на Барселона

24Фудбал

Бартомеу доби нов мандат на чело на Барселона

+инфо

Сител Спортски СуперСпорт МКД Спортклуб Макфакс Кајгана Оff.net

35 поврзани вести »

Голема трагедија вчера ја потресе Македонија - загина 6-годишно девојче

Точка - 16.07.2015

Шестгодишно девојче го загуби животот додека си играло во двор со други деца. Според првичните полициски информации, вчера околу 18:00 часот во Неготино, Миа Ј., родена 2009-тата година во двор додека се играла со други деца, била притисната од дел ...

Трагедија во Неготино - загина шестгодишно девојче

Канал5

Загина шестгодишно девојче во Неготино

Утрински

Приколка згмечи 6-годишно девојче во Неготино

Вест

Необезбедена машина го усмртило девојчето

Дневник

МКД Сител Макфакс Кајгана Телеграф Локално Точка Вечер Прес

34 поврзани вести »

Францускиот пратеник Дурон на средби во Собранието

Канал5 - 14.07.2015

Францускиот пратеник Филип Дурон, претседател на Групата за пријателство Франција - Македонија во француското Национално собрание денеска ќе го посети Собранието на Република Македонија. Дурон ќе има средба со членовите на пратеничката група на ...

Дурон: Балканот да се интегрира во ЕУ и НАТО

Утрински

Дурон: Македонија и земјите од Балканот да се интегрираат во ЕУ и НАТО

Канал5

Францускиот пратеник Дурон оптимист за решавањето на кризата

Телма

Дурон: Македонија да се интегрира во ЕУ и НАТО

Репортер

Press24 Курир Нетпрес Нетпрес Сител Сител МРТ Репортер

22 поврзани вести »

Грчките банки отвораат, цените се зголемуваат

Deutsche Welle - 19.07.2015

Грците од утре ќе ги почувствуваат последиците од договорот на Грција со кредиторите - се зголемува данокот на додадена вредност за многу продукти и услуги. Но, има и добри вести. Во Грција од утре многу производи ќе бидат оданочени со значително ...

Во Грција банките отвораат, а цените се зголемуваат

+инфо

Животот во Грција од утре со поскап, ДДВ-то се искачи 23 отсто

Кирилица

Нема веќе евтин одмор во Грција, за аранжманите со појадок ќе се доплаќа на рецепција

Вечер Прес

Грчките банки отвораат, цените се зголемуваат

Бриф

Фактор Либертас 24 Вести Утрински Канал5 Репортер Алфа Сител

32 поврзани вести »