TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-01-12 - 2015-01-18

Шекеринска: Кежаровски да биде пуштен на условен отпуст

Утрински - 18.01.2015

Потпретсдателот на СДСМ Радмила Шекеринска на прес-конференција по посетата на Гостивар од иметото на опозицијата побара условно ослободување на новинарот Томислав Кежаровски. Шекеринска спроведувањето на Кежаровски го оцени како доказ, како што ...

Мијатовиќ: Затворањето новинари е неприфатливо за една демократија

Утрински

Сите за слобода на Кежаровски!

Фокус

Гардијан: Апсурдна, срамна и недостојна е пресудата за Кежаровски

24 Вести

Реакции на Апелациониот и Основниот суд на најавите за штрајк

Канал5

Фокус Фокус Фокус 24 Вести Телма Радио МОФ А1 On А1 On

413 поврзани вести »

СП ракомет: Пет репрезентации со по две победи

Алсат-М - 18.01.2015

Пет репрезентации имаат по две победи на стартот од првенството во ракомет во Катар, по некомплетното второ коло. Меѓу нив се наоѓа и Македонија. Од групата А тоа се селекциите на Словенија, Шпанија, Катар; од Б групата Македонија и Хрватска.

СП ракомет: Натпревари од второто коло во групите Ц и Д

Канал5

СП ракомет: Пет репрезентации со по две победи

Канал5

Слободен ден за македонија,натревари од Ц и Д групите

Телма

Македонија утре против БиХ во Катар

Канал5

РК Металург Сител А1 On А1 On +инфо +инфо Курир Вардар

425 поврзани вести »

Училиштата во Скопје нема да штрајкуваат

Канал5 - 18.01.2015

Наставниот кадар од градинките, основните и средните училишта во Скопје нема да штрајкува и навреме ќе го започнат второто полугодие, истакна денеска на прес-конференција градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски по средбата со ...

Училиштата во Скопје нема да штрајкуваат во вторник

Утрински

Образование, во повеќе општини нема да се штрајкува

Алсат-М

Во општина Дебрца во вторник ќе започне наставата

Канал5

Власта на сите начини се обидува да го спречи штрајкот на СОНК

Фокус

Канал5 24 Вести Сител +инфо Press24 Курир Курир Курир

222 поврзани вести »

(ВИДЕО) Реал убедлив кај Гетафе

А1 On - 18.01.2015

На премиерниот неделен натпревар од 19. коло во шпанската Примера, дуелот помеѓу градските ривали, Гетафе и Реал Мадрид, заврши со убедли триумф на „кралскиот клуб” од 3:0. Најзаслужен за убедливиот триумф е најдобриот фудбалер на денешницата, ...

Спречена тепачка помеѓу Роналдо и Бејл во соблекувална!

СуперСпорт

Порано беа несовршени и ги обожуваа, а сега се „жртви“ на индустријата со (пре)многу пари!

SportMedia

Два Роналдо, еден Бејл – Реал го збриша Хетафе за 15 минути (ВИДЕО)

SportMedia

Хетафе немаше решение за Роналдо и за Бејл

Екипа

Оn.net МКД Курир Телеграф Вечер Прес Локално Алфа Дерби

244 поврзани вести »

Променливо облачно, максималната температура ќе се движи од 5 до 12 степени

Канал5 - 18.01.2015

Променливо облачно, повеќе сончеви периоди ќе има во источните делови. Во западните ќе има слаб локален дожд. Претпладнево по одделни котлини ќе има слаба магла. Кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите ќе се прошират насекаде, но претежно ...

Топло време, попладне очекувајте дожд

Курир

ВРЕМЕ: Подгответе се за дожд

Press24

Временска прогноза: Облачно и топло

Р.С.Европа

Променливо облачно и врнежливо време

А1 On

Нетпрес МКД Макфакс +инфо Либертас Република Скопје инфо Бриф

148 поврзани вести »