TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-12 до 2015-01-18

Сојуз на земјоделци: Да се ревидира политиката на субвенционирање

24 Вести - 18.01.2015

Државата не може во ист кош да ги стави индивидуалните земјоделци со по хектар земјиште и фирмите со по двесте или триста хектари кога станува збор за субвенции. Вака реагираат од регионалниот центар на Сојузот на земјоделци од Струмица, кои тврдат ...

Пребивање на субвенциите решение за земјоделците

Канал5

СДСМ: Земјоделците со соочуваат со низа проблеми

Утрински

ВИДЕО Спасовски: Власта се фали, а земјоделството оди назад

+инфо

ВИДЕО Прентовиќ: Земјоделците „удрени“ од ниски откупни цени и неповолности

+инфо

А1 On А1 On Sky Шеталиште Утрински Локално Фактор Алфа

46 поврзани вести »

Страшна кражба во Кондово

Sky - 17.01.2015

Во периодот од 15.12.2014 до 15.01.2015 година, во село Кондово, скопското непознат сторител со употреба на сила извршил тешка кражба во куќата на И.О.(37), при што одзел разновиден златен накит и парични средства во вредност од околу 280.000 денари.

Кражба во Наколец

Sky

Крадец во селото Наколец направил штета од 1 милион денари

Шеталиште

Бил отсутен еден месец, му ја ограбилe куќата

МКД

Крадец заминал со плен во вредност од 1 милион денари

МКД

Телеграф Точка Нетпрес Сител Нетпрес Press24 Press24 Шеталиште

46 поврзани вести »

Ројс потпиша! (ФОТО)

Спорт365 - 18.01.2015

Според шпанските медиуми, Марко Ројс, веќе е играч на Реал Мадрид. Ројс е забележан во дресот на Реал Мадрид. Шпанските медиуми пренесуваат вест дека германецот ќе заработува 7 милиони евра годишно во екипата на Реал Мадрид.

Ројс потпиша! (ФОТО)

SportMedia

Агентот демантира: Ројс нема никаков договор со Реал Мадрид

Екипа

Ројс во Реал Мадрид? Глупости...

СуперСпорт

Реал Мадрид ја стави својата ѕвезда на трансфер листата

СуперСпорт

Топки Локално SportMedia 24Фудбал Дерби СуперСпорт СуперСпорт Алфа

45 поврзани вести »

Временска прогноза: Облачно и топло

Р.С.Европа - 18.01.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло, попладне со повремен локален дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб доумерен ветер од јужен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите ќе се прошират ...

Топло време, попладне очекувајте дожд

БркајРабота

Променливо облачно со врнежи кон крајот на денот

Локално

Облачно со локален дожд во западните региони

Тера

Временска прогноза: Променливо и облачно – попладне дожд и снег

Популарно

+инфо За Се Н.Македонија Бриф А1 On Канал5 OhridNews Нетпрес

30 поврзани вести »

Маја Иванова иницира повеќе проекти за соработка со Катар

Телеграф - 17.01.2015

На средбата со Мохамед Бадер Ал-Сада, Иванова се заблагодарила за поддршката и соработката со претходното раководство на Шафалах центарот и искажала надеж дека воспоставената соработка ќе продолжи и во иднина преку проекти од заемен интерес на двете ...

Иванова иницира повеќе проекти за соработка со Катар

Канал5

Иванова иницира повеќе проекти за соработка со Катар

Н.Македонија

Маја Иванова иницира повеќе проекти за соработка со Катар

Press24

Маја Иванова од Катар продолжува со хуманата мисија

Вечер

Курир Lider Maxim Телеграф Тера Точка Канал5 Нетпрес

30 поврзани вести »

Втора победа за Шпанија

Алфа - 18.01.2015

Денеска се играа и мечевите од второто коло во А групата. Бранителот на трофејот Шпанија го совлада Бразил со 29:27 и стигна до вториот триумф на Светското првенство во Катар. Шпанците одлично го отворија мечот и веќе во десеттата минута имаа ...

Рецензии: Катар најавува поинтензивни бизнис активности во Македонија

СПФМ

Шпанија го совлада Бразил

А1 On

СП Катар: Словенија славеше над Белорусија, Драган Гајиќ постигна 15 голови!

Спорт365

Гајиќ сам ја победи Белорусија, светскиот првак со втора победа

Шеталиште

Хитпортал Локално Тера +инфо Оff.net Fox.mk Денешен Курир

43 поврзани вести »