TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-12 до 2015-01-18

(Видео) Најинтересните моменти од вториот триумф на Македонија на СП

Дерби - 18.01.2015

Македонската ракометна репрезентација не го одигра својот најдобар натпревар на вчерашниот натпревар против Иран, но сепак најважно е што избраниците на Ивица Обрван стигнаа до толку посакуваната втора победа на мундијалот во Катар.

ФОТО: Имаме рецепт за триумф над Бих

Екипа

Ивица Обрван: најважно од се се победата и четирите освоени бода

РК Металург

Брифинг на македонската репрезентација

РК Металург

Обрван: „Најважни се бодовите“

Оn.net

МКД Идивиди Локално Алфа +инфо Турлитава Tip.com.mk SportMedia

171 поврзани вести »

Магија на Нејмар: Бразилецот ги „полуде“ играчите на Депортиво

Дерби - 18.01.2015

Барселона без никакви проблеми го мина гостувањето во Галиција кај Депортиво Ла Коруња , тим кој беше совладан со 4:0. Меси на оваа средба беше задолжен за голови (хет-трик), додека пак Нејмар во свој стил во повеќе наврати си поигра со фудбалерите ...

Барселона се прошета низ Галиција, хет-трик на Меси

Дерби

Шоу на Меси на „Риазор“

Екипа

Пеп го советувал Меси да остане во Барса

ЗаЗабава

Меси шоу во Ла Коруња за нова победа на Барса (ВИДЕО)

МКД

Оn.net Топки Топки SportMedia Спорт365 Gool.mk Tip.com.mk SportMedia

139 поврзани вести »

Струмичани се поклонија пред моштите на свети Василиј

Н.Македонија - 15.01.2015

И младо и старо вчера се поклони на дел од моштите на светецот Василиј во долниот дел на православната црква „Св. Кирил и Методиј“ во Струмица Моштите на светецот се изложуваат во црквата на овој ден секоја година, од 1995 наваму, а православните ...

Градоначалникот Трајковски на василичарска средба во Камник

Вечер

Во Струмица изложени моштите на св. Василиј Велики

24 Вести

Со автомобил минал преку василичарски оган и се заканувал со нож

Вест

(ВИДЕО) Василичарски маскенбал и во тетовско Копанце

Нова ТВ

Cooltura Кајгана 365 Телеграф Локално Тера МК News Канал5

83 поврзани вести »