TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-12 до 2015-01-18

Ставрески го тужи Шилегов за случајот „Лудвиг Фајфер“

Нова ТВ - 14.01.2015

Министерот за финансии Зоран Ставрески денеска поднесе тужба за клевета против портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов за неговите пресконференции во врска со германската компанија „Лудвиг Фајфер“ која е сместена во куќата на министерот Миле Јанкиески.

Ставрески ќе поднесе тужба за клевета против Шилегов

Утрински

Ставрески денеска ќе ја поднесе тужбата против Шилегов

Фокус

Ставревски и Шилегов ќе се видат на суд

Дневник

Ставрески ќе поднесе тужба против Шилегов

Телеграф

Бриф Точка +инфо А1 On Канал5 Либертас Сител Press24

55 поврзани вести »

Роналдо веќе ја прежали Ирина Шајк и има нова девојка?

Дерби - 18.01.2015

Девојките од поранешниот СССР изгледа се слабост на Кристијано Роналдо, па по раскинувањето со Ирина Шајк, како што тврдат светските медиуми, тој веќе има нова девојка од овие простори. Станува збор за украинската манекенка Јара Кмидан која, ...

Ирина потврди: Крај на љубовта со Роналдо

Екипа

Ирина потврди: Крај на љубовта со Роналдо

СуперСпорт

Шајк и официјално се огласи за разделбата со Роналдо

ЗаЗабава

Роналдо веќе ја прежали Ирина Шајк и има нова девојка?

БркајРабота

Топки Топки Телеграф Бриф Убавина и Здравје Турлитава Популарно За Се

80 поврзани вести »

Ах, пуста економија

Орбис - 17.01.2015

Дали Господ ги слушна поплаките на народот или пак по којзнае кој пат повторно ги става пред ново искушение. Дали намалувањето на цените на нафтата ќе предизвика намалување на цените на производите и услугите ќе покаже времето, но аналитичарите ...

Русија планира годинава да произведе 525-526 милиони тони нафта

Lider

Во Македонија паѓаат цените, но не колку што граѓаните очекувале

Глас на Америка

Цената на нафтата забележа благо покачување

Фактор

Цената на нафтата во благ пораст

+инфо

Фама Точка Руска реч Република Нетпрес Вечер Р.С.Европа Локално

80 поврзани вести »

„Здрава бременост“ достигна над 8.000 следбеници за само 3 дена

Шеталиште - 15.01.2015

И покрај тоа што официјална Facebook страна креирана од Министерството за здравство на Република Македонија „Здрава бременост“ функционира од 5-ти ноември 2014 година со задача да помогнат во периодот на бременоста и породувањето, после објавата ...

„Здрава бременост“ со 8.770 поддржувачи

Алфа

Facebook страницата Здрава бременост со 8.770 поддржувачи

Канал5

Фејсбук страната Здрава бременост досега има 8.770 поддржувачи

Точка

Facebook страната Здрава бременост со 8.770 поддржувачи

Здравство24

BebeBoom Сител Press24 МРТ Нетпрес Babin Lek Денешен Вечер

53 поврзани вести »