TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-12 до 2015-01-18

На карневалот „Бамбурци“ во Ратево пријавени рекорден број учесници

Cooltura - 18.01.2015

За годинашното издание на традиционалниот карневал „Бамбурци“ кој се одржува во малешевското село Ратево се пријавени рекорден број учесници од земјава и од соседните Србија и Бугарија. Карневалот ќе се одржи во вторник на 20 јануари кога се ...

Што научивме изминатава недела: Образованието е "погребано"!

Факултети

Анималија: Федерацијата на Еврoпски Карневалски Градови ќе го ревидира ставот кон карневалот во Вевчани

OhridNews

Во недела слободно: Што мислат граѓаните за условите во градинките, Вевчаскиот карневал, акцијата на УЈП, за Водици и новите кумови...

OhridNews

Анималија: Федерацијата на Еврoпски Карневалски Градови ќе го ревидира ставот кон карневалот во Вевчани

Либертас

Сител Вечер Спектра ТВ Lider think.mk Вечер +инфо think.mk

77 поврзани вести »

Ивановски гостин во РСМ : Значењето на кириличниот домен (.мкд)

Press24 - 17.01.2015

Република Македонија го заокружи целокупниот процес во рамките на регистрацијата на националниот домен (.мкд), со што стана петтата земја во светот која воспоставува домен на кирилица. Регистрацијата на доменот е особено важна за младата популација ...

Ивановски гостин во РСМ : Значењето на кириличниот домен (.мкд)

Курир

Министерот Иво Ивановски гостин во РСМ : Значењето на кириличниот домен (.мкд)

Maxim

#КирилицаUpdate

Република

Од денеска регистрирање на интернет страници и со кирилично писмо

24 Вести

IT.com.mk Утрински Дневник Cooltura МКД МКД Идивиди Телеграф

51 поврзани вести »

Ужас: Изгоре тригодишно дете во страотен пожар

Lider - 18.01.2015

Тригодишно дете почина од повредите здобиени во пожар што попладнево изби бо дива населба во Младеновац, јавува Блиц. Пожарот избил од засега неутврдени причини во куќата на Зорајани Сами во Караѓорѓевата улица во Младеновац.

Хорор: Во пожар изгоре тригодишно дете

Сител

ФОТО: Пожар во стан во Кисела Вода, нема повредени

Утрински

Пожар во стан во Кисела Вода

Кајгана

Пожар во Кисела Вода

Телеграф

Телеграф МК News МК News МК News Бриф А1 On Популарно +инфо

74 поврзани вести »

Пелегрини одговори на провокациите на Мурињо

Дерби - 17.01.2015

Жозе Мурињо вчера истакна дека голем дел од правилата на финансискиот фер плеј не важат за актуелниот шампион на Англија, а како пример за тоа го зема последното засилување кое пристигна на „Итихад“, Вилфред Бони.

Мурињо: Ако Џеко седи на клупата, ќе бидам задоволен

СуперСпорт

Јувентус не се откажува од Јоветиќ (ВИДЕО)

МКД

Сити до Старата Дама: Извини Јуве !

СуперСпорт

УЕФА отвори истрага против Манчестер Сити

СуперСпорт

Локално Дерби Спортски СуперСпорт СуперСпорт Локално Спорт365 Спорт365

73 поврзани вести »

Ал Атијах победник на релито Дакар 2015

Идивиди - 18.01.2015

Буенос Аирес, 17 јануари 2015 (МИА) - Катарскиот возач Насер Ал Атијах по втор пат во кариерата го освои трофејот на релито Дакар во конкуренција на автомобилисти. Претходно Ал Атијах победи во 2011 година и стана седмиот повеќекратен победник на ...

Потврдени победите на Ал-Атијах и Кома

Спорт

Кома по петти пат го освои релито Дакар

Дерби

Ал Атијах и Кома најдобри на релито Дакар

Екипа

Ал Атијах победник на релито Дакар 2015

Утрински

Брзкруг Брзкруг Авто Плус МКД Локално Телеграф +инфо А1 On

72 поврзани вести »

Атлетико сигурен против Гранада

Дерби - 18.01.2015

Актуелниот шпански шампион Атлетико Мадрид брзо го заборави поразот од Барселона од минатото коло и брзо им се врати на победите. Составот од шпанската престолнина ја победи Гранада со 2:0 пред своите гледачи.

Реал Мадрид без Пепе, Барселона без Матие на гостувањата

Екипа

Атлетико Мадрид ја порази Гранада

Екипа

Реал е најдобар во Шпанија

Топки

Реал го скрши “тврдиот“ Гетафе, Атлетико лесно со Гранада (видео)

Локално

+инфо +инфо Канал5 Tip.com.mk А1 On Спорт365 Канал5 Волеј

68 поврзани вести »