TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-12 до 2015-01-18

Гвардиола: Торес е перфектен избор за Атлетико

Дерби - 17.01.2015

Пеп Гвардиола е убеден дека Атлетико Мадрид направил одличен чекор со враќањето на Фернандо Торес во своите редови. „Ел Нињо“ полека се адаптира на тимот каде официјално е на позајмица, а на дуелот со Реал Мадрид ги постигна двата гола во ремито 2:2.

Гвардиола: Торес е џек-пот за Атлетико

СуперСпорт

Симеоне ги откри картите: Манџукиќ и Торес почнуваат заедно

СуперСпорт

Гвардиола: Торес е совршен за Атлетико

Локално

Гвардиола: „Торес е совршен за Атлетико“

Спорт365

Волеј 24Фудбал Дерби Дерби Спортски Кајгана Кајгана БркајРабота

68 поврзани вести »

Откриен трупот на авион на „Ер Азија“

Вест - 14.01.2015

СИНГАПУР (Фото: АП) - Сингапурски воен брод го лоцира трупот на авионот на компанијата „Ер Азија“, кој пред повеќе од две недели падна во Јаванското Море со 162 патници и членови на екипаж, објави сингапурскиот министер за одбрана.

Пронајден е трупот од авионот на „Ер Азија“

Нова ТВ

Пронајден и трупот на авионот на Ер Азија (ВИДЕО)

МКД

Пронајден е трупот на паднатиот авион на „Ер Азија“

Телеграф

Oткриен е трупот на авионот на AirAsia

Локално

Фактор А1 On Н.Македонија +инфо Точка Сител Нетпрес Sky

65 поврзани вести »

Инспекторите за три дена казниле кафеани во четири града - вкупната глоба 35.000 евра

+инфо - 18.01.2015

Во изминативе три дена во Охрид, Струга Кичево и Дебар, извршени биле контроли во 36 угостителски објекти, при што инспекторите на УЈП и на Државниот пазарен инспекторат во 11 од нив биле констатирани неправилности, соопшти МВР.

173 илјади евра казни за угостителските објекти

Сител

Продолжија контролите по рестораните во Охрид, Струга и Дебар

МКД

УЈП казни угостители од Охрид и Кичево

+инфо

Оштетено возило на УЈП во Охрид

24 Вести

Вест Утрински Кајгана МКД МКД МКД Телеграф Локално

64 поврзани вести »

Русија се среќава со Германија

Алфа - 18.01.2015

Денеска на Светското првенство во ракомет се играат мечевите од второто коло во Ц и Д конкуренцијата, а најголем интерес предизвикува соочувањето меѓу селекциите на Германија и Русија. Двете репрезентации на стартот од шампионатот успеаа да ...

Данска веќе нема право на кикс, Германија и Русија во борба за првото место

Спорт365

СП, резултати: Комплетирано второто коло во групите Ц и Д

Tip.com.mk

Данска и се истури на Саудиска Арабија

Вечер

Саудијците градат ѕид долг илјада километри за заштита од ИД

Телеграф

Тера Канал5 А1 On МК News Н.Македонија А1 On Либертас Сител

64 поврзани вести »

Вранишковски нема да се жали на одлуката за условен отпуст

Телеграф - 16.01.2015

Не се знае точниот датум кога Вранишковски ќе го напушти затворот бидејќи таму не е пристигнато решението на Судот Јован Вранишковски нема да поднесе жалба на одлуката на Основниот суд – Скопје, кој донесе одлука за условен отпуст од затворот ...

УСЛОВЕН ОТПУС: Покрај Вранишковски, добиле уште двајца осуденици

Телеграф

Политиката или правото го ослободи Вранишковски?

24 Вести

Зврлевски не е поврзан со предметот за Вранишкоски

Дневник

Обвинителството нема да ја обжали одлуката за Вранишкоски

Канал5

Sky Актуелно24 Нова ТВ Телма Утрински Р.С.Европа Фокус Кајгана

41 поврзани вести »