TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-12 до 2015-01-18

Ефективна економско- политичка посета на Индија

МРТ - 16.01.2015

Индија е заинтересирана за вложување во енергетската инфрастуктура на Македонија, аграрот, градежната и прехранбената индустрија, туризмот и културата... Плодна и ефективна економско- политичка посета на македонската делегација предводена од ...

Премиерот Груевски на средби со индиски бизнисмени во Калкута

24 Вести

Груевски на средби со индиски бизнисмени во Калкута

Алсат-М

Груевски на средби со бизнисмените во Калкута

Фактор

Премиерот Груевски на средби со индиски бизнисмени во Калкута

Телеграф

Канал5 +инфо МРТ Press24 Сител Денар Вечер Денешен

60 поврзани вести »

Македонија чека инвестиции од Индија

Lider - 18.01.2015

„Успешна посета која ги надмина нашите очекувања“ – вака премиерот Груевски ја оцени економско – политичката посета на Индија. Присуство на престижни самити, средби на највисоко ниво, инвестициските можности претставени пред бројни компании кои се ...

Индиските компании до европскиот пазар преку Македонија

МКД

Преку Македонија кон Европа-индиските бизнисмени заинтересирани за поволностите

Алфа

Индиски компании ќе го освојуваат европскиот пазар преку Македонија

Фактор

Индиските компании до европскиот пазар преку Македонија

Идивиди

Точка Канал5 +инфо Сител Press24 Нетпрес Сител МРТ

59 поврзани вести »

ФОТО: Груевски ја посети Спомен куќата на Мајка Тереза во Калкута

Утрински - 14.01.2015

Премиерот Никола Груевски во Калкута ја посети Спомен куќата на Мајка Тереза каде се наоѓа вечното почивалиште на Мајка Тереза и каде таа живеела и дејствувала во Индија. Тој им се заблагодари за гостопримството на мисионерите кои го продолжуваат ...

Груевски ја посети Спомен куќата на Мајка Тереза во Калкута

МКД

Никола Груевски во Индија на гробот на Мајка Тереза

Локално

ГРУЕВСКИ: Мајка Тереза е една од најсилните врски со Индија

Телеграф

Груевски ја посети Спомен куќата на Мајка Тереза во Калкута

Алфа

Здравство24 Канал5 Точка +инфо Точка Канал5 +инфо Sky

38 поврзани вести »

Лансирана социјална мрежа за компании – „Фејсбук на работа“

А1 On - 18.01.2015

„Фејсбук“ вчера и официјално ја лансираше својата услуга за правни лица, која им овозможува на организациите да имаат компаниска социјална мрежа „Фејсбук на работа“ (Facebook at Work). Новата понуда се темели на верзијата на „Фејсбук“, која е ...

Фејсбук ќе помага во потрагата за исчезнатите деца

МК News

Пресметајте колку месеци или години сте изгубиле досега на Facebook!

GSM.mk

Facebook at work – социјална мрежа за деловни корисници

Бизнис Инфо

Facebook со еден интересен новитет

Fox.mk

IT.com.mk Вест Бриф Орбис Бизнис Вести Н.Македонија Вистина.мк Утрински

54 поврзани вести »

Анистон ја пофали Џоли

Локално - 18.01.2015

Џенифер Анистон и Анџелина Џоли конечно склучија имплицитно примирје. Поранешната и сегашната сопруга на Бред Пит беа меѓу номинираните и гостите на овогодинешните награди на филмските критичари и иако не си разменија и збор, не создадоа повод за ...

После 10 години риивалство Анистон прозборе за Анџелина Џоли, и тоа кажа дека...

Пулс24

Анџелина Џоли и Џенифер Анистон очи в очи

Вечер

Модно промашување за кое сеуште се зборува: Деколтето на Џенифер Анистон

Хитпортал

Џенифер Анистон го пофали филмот „Unbroken“ на Анџелина Џоли

Хитпортал

Телеграф Сител Фемина Фемина Кајгана Интересно Хитпортал МКД

53 поврзани вести »